چگونه تولید محتوا کنیم ؟ در سال 2020 همه توجه گوگل و سئو به محتوا است!

چگونه تولید محتوا کنیم

چگونه تولید محتوا کنیم ؟ این سوال مهم‌ترین سوال دنیای سئو و گوگل در سال 2020 است. استراتژی موفق سئو بخش‌های زیادی دارد. برای صاحبان تجارت‌های کوچک می‌تواند مشکل باشد که خود را با الگوهای دائماً درحال تغییر بهینه‌سازی برای موتورهای جست‌وجو، همگام نگه دارند.
در هر صورت، گوگل به‌ تنهایی صدها پارامتر برای چیدن سایت‌ها (و اینکه چه تأثیری دارند و چگونه ازشان استفاده می‌شود) در نتایج جستجو دارد و حسابی حواسش بهشان هست! حالا اگر شما مشغول اداره‌ی یک تجارت هستید و وقت ندارید که با همه‌ زیر و بم سئو به‌ روز کنید، یک میان‌بر برایتان داریم. روی تولید محتوا تمرکز کنید و در همین راه، تیک‌های سئو را هم خواهید زد. در این مقاله به شما می‌گوییم برای سال 2020 چگونه تولید محتوا کنیم.

چرا باید روی تولید محتوای مفید تمرکز کنم؟

موتورهای جست‌وجو مثل بینگ و گوگل چنان در زندگی ما حضور دارند که گاهی به‌سادگی فراموش می‌کنیم که آن‌ها هم نوعی تجارت هستند. آن‌ها می‌خواهند که برای کاربرانشان مفید باشند، همان‌طور که شما می‌خواهید مشکلات مشتری‌هایتان را حل کنید.
کاربری که از موتور جست‌وجو استفاده می‌کند، پرسشی را وارد می‌کند و می‌خواهد که در سریع‌ترین زمان، مفیدترین جواب را بگیرد. برای همین، موتورهای جست‌وجو رغبت دارند که بهترین محتوا را جلوی شما و در صفحه‌ اول جستجو قرار دهند.

مطالعه بیشتر: بزرگترین بیلبورد جهان برای گوگل

برای این کار، آن‌ها صدها پارامتر را بررسی می‌کنند و باید بدانیم که چگونه تولید محتوا کنیم. بعضی از آن‌ها را مردم می‌دانند ولی گوگل از بیشترشان جزئیاتی منتشر نمی‌کند و برای همین، حتی قوی‌ترین متخصص‌های سئو هم کامل نمی‌دانند که گوگل چطور سایت‌ها را ربته‌بندی می‌کند.
برای مثال می‌توان به عواملی مثل زمان ماندگاری (مدتی که یک بازدیدکننده در یک صفحه‌ی خاص می‌ماند)، نرخ کلیک یا همان CTR (تعداد کسانی که روی لینک آبی شما در SERP کلیک می‌کنند)، و تعداد لینک‌های اکسترنال که می‌دانیم قسمتی از سئو هستند.
حال بهتر است به‌جای اینکه به خودتان فشار بیاورید که روی هرکدام از این عوامل دخیل در ربته‌بندی‌ها تمرکز کنید، خلق محتوای عالی خودش این کارها را برایتان انجام می‌دهد. اگر محتوایتان مفید باشد، مردم خودشان روی لینک شما در SERPها کلیک می‌کنند.

مطالعه بیشتر: پنج روش تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

آن‌ها مدتی روی صفحه‌ شما می‌مانند و خیلی دقیق بین اطلاعات غنی آن می‌گردند. و محتوای شما هم توسط دیگر وب‌سایت‌های پربازدید که به‌ آن‌ها لینک می‌شوید، پشتیبانی می‌شود. تنها با تمرکز بر خلق محتوای مفید و معتبر، شما بسیاری از تیک‌های لیست سئو را زده‌اید.

چگونه تولید محتوا کنیم

چگونه تولید محتوا کنیم ؟

بسیارخب. شما حالا می‌خواهید محتوای مفید بسازید ولی نمی‌دانید چگونه تولید محتوا کنیم و از کجا باید شروع کنید. بهترین راه شروع، کمی پژوهش درباره‌ی کلید واژه‌ها است. دانستن اینکه مخاطب شما از چه کلیدواژه‌هایی برای یافتن محصولات یا اطلاعاتتان استفاده می‌کند، می‌تواند به شما کمک کند که عناوین محتوایتان را طوری غربال کنید که بزرگ‌ترین نیازها و سؤال‌هایشان را پاسخ دهد.
فرض کنید شما یک سرویس نگهداری از باغچه اداره می‌کنید و در می‌یابید که تعداد زیادی از مردم دنبال راه‌های سبز و بدون آفت‌کش برای داشتن باغ و باغچه‌ای عالی می‌گردند. این به شما این فرصت را می‌دهد که پیشنهادهای دوستداران محیط زیستتان را در صفحه‌ی اصلی وبسایتتان برجسته کنید، صفحه‌ی محصولاتتان را برای سرویس‌های نگهداری سبز از باغچه طراحی کنید و یک بلاگ پست درباره اهمیت نگهداری سبز باغچه و کیفیت خوب کارتان و حفاظت از کره‌ی زمین بسازید.

بیشتر بخوانید: تکنیک های پیشرفته سئو
بنابراین اولین قدم خلق محتوای مفید این است که بدانید مخاطبتان چه چیزی می‌خواهد بداند. قدم بعد این است که شما چطور حرفتان را می‌زنید. برای محتوا، فراتر از نوشتن کلمات فکر کنید. مشتری امروزی سایت، پست‌های پر از عکس، فیلم، اینفوگرافی و پادکست می‌خواهد. محتوا تنها زمانی مفید است که در فرمی باشد که برای بازدیدکننده‌ها به‌راحتی قابل هضم باشد. این یعنی وقتش رسیده که به فراتر از بلاگ‌ها فکر کنید و دیگر رسانه‌ها را هم درنظر بگیرید.

چگونه می‌توانم بیشترین خروجی را از محتوایم بگیرم؟

وقتی که تولید محتوای مفید را یاد بگیرید، خواهید خواست که گستره و تأثیر آن را به بیش‌ترین حد برسانید تا نتایج بهتری در سئو بگیرید. اینجاست که هاب‌پیج‌ها (Hub pages) وارد می‌شوند. هاب‌پیج‌ها راهنمای نهایی شما برای موضوعات مربوط به تجارتتان هستند. در ادامه‌ی همان مثال نگهداری باغچه، شما در پژوهشتان برای کلیدواژه فهمیدید که مشتری‌ها به راه‌های نگهداری سبز باغ و باغچه اهمیت می‌دهند. این موضوع خیلی گسترده است؛ از کم کردن مصرف آب و جایگزین‌های طبیعی آفت‌کش‌های شیمیایی تا انتخاب ترکیب درست گیاهان برای سلامت خاک و…
هاب‌پیج می‌تواند قسمت go-to سایت شما برای هر چیز مربوط به آن موضوع باشد. شما «راهنمای نهایی نگهداری سبز از باغ و باغچه» را درست می‌کنید، و همه‌ی موضوعات فرعی آن را در یک فهرست مطالب قرار می‌دهید و در آن لینک‌هایی از بلاگ‌پست‌های مربوط، فیلم‌ها و پادکست‌ها، و تعدادی از پست‌های مربوط در دیگر سایت‌ها و منابع قابل اطمینان.
این صفحه معدنی طلا برای بازدیدکننده‌ها و مشتری‌های شماست. آن‌ها به هاب‌پیج شما می‌آیند و مقاله‌های مختلف می‌خوانند، با دوستان و همسایه‌هایشان لینک به اشتراک می‌گذارند، بعد از چند روز برای یادگیری بیشتر موضوع به سایت برمی‌گردند، و مدتی طولانی در محتوای عالی صفحات شما می‌گردند.
این هاب‌پیج‌ها پارامترهای زیادی از سئو را دربرمی‌گیرند و موتورهای جستجو می‌فهمند که مردم این صفحات را دوست دارند. خیلی زود، صفحه‌تان بالای اولین پیج SERPها نشان داده می‌شود و حتی بیننده‌های بیشتری برای محتوای عالی‌تان پیدا می‌کنید.
ساختن هاب‌پیج درباره‌ی به‌ درد بخورترین موضوعاتتان آخرین قطعه‌ی پازل تولید محتواست که به شما اطمینان می‌دهد که محتوای پرمعنایتان همه کنار هم قرار گرفته‌اند و تنهایی بار خود را به دوش نمی‌کشند، و باعث می‌شود که همه‌ی محتوای سایت، همزمان رشد کند و شما روی SERPها دیده شوید. در آغاز به دنبال کلیدواژه‌های هوشمندانه بگردید و در آخر هاب‌پیجی خوش‌ساخت درست کنید تا محتوای تجارتتان به موفقیت دست یابد.

* منبع: https://ducttapemarketing.com