کویر موتور با خودروی سوپر اسپرت در خیابان‌های تهران

کی تی ام کویر موتور

به تازگی شرکت یکتاز سیکلت کویر یا کویر موتور که عموما آنرا به نام یک تولیدکنندۀ موتورسیکلت می‌شناسیم، اقدام به واردات یک مدل خودروی سوپراسپرت کرده است.

KTM-imarketor1خودرو سوپر اسپرت کویر موتور

کی تی ام کراسبو KTM X-BOW، نام خودروی وارداتی کویر موتور است که موتوری 2000cc و تولید شده توسط شرکت آئودی دارد. البته علیرغم موتور کم حجم، ولی این خودرو صفر تا صد را در عرض 4.1 ثانیه پر می‌کند.

KTM X-Bow یک خودرو بدون سقف دو سرنشینه با ساختار موتورمیانی است که برای استفاده در جاده و پیست ساخته شده است.

کی تی ام کراس بو

بیشتر قسمت‌های ساختار اصلی این ماشین از جله پنل‌های بدنه و شاسی وان این خودرو از جنس فیبر کربن است تا استحکام بالا و وزن کمی دارد.

نیروی پیشرانه خودرو سوپر اسپرت ارائه شده توسط کویر موتور همانطور که گفتیم یک موتور 4 سیلندر خطی TFSI توربوشارژ از آئودی با حجم 2 لیتر است که 285 اسب بخار قدرت دارد که به کمک یک گیربکس 6 دنده دستی تمام این قدرت را به چرخ‌های عقب منتقل می‌کند.

موتور ktm x-bow

همچنین طراحی آیرودینامیک این ماشین به نحوی است که در سرعت 200 کیلومتر در ساعت قادر است تا 200 کیلوگرم نیروی رو به پایین برای چسبندگی بیشتر ماشین به سطح زمین تولید کند که باعث می‌شود تا بتوانید با سرعت بیشتری در پیچ‌ها بدون از دست دادن کنترل ماشین بپیچید.

همچنین طراحی هندسی سیستم تعلیق این خودرو که از نوع Pushrod-Actuated Double Wish Bone است که مشابه سیستم تعلیق استفاده شده در خودروهای فرمول 1 است. این خودرو حتی از نیسان جی تی آر 1 ثانیه در پیست نوربرگرینگ آلمان سریع‌تر است!

از این خودرو تا بحال یک عدد در ایران شماره گذاری شده است و قیمتی حدود 700 میلیون تومان دارد که البته صاحبِ آن از اجازۀ تردد در خیابان‌های شهر برخوردار است.

اما جالب تر از این موارد، نوع معرفی این خودرو از طریق شرکت کویر موتور است. این شرکت معرفی مشخصات فنی و حتی پیشینۀ شرکت را بصورت اینفوگراف به مخاطبین ارائه کرده است که در مدل بازاریابی خود حرکت منحصربفردی است.

نمونۀ اینفوگرافیک این خودرو، طراحی شده توسط آژانس تبلیغاتی لاوان :

خودرو سوپر اسپرت کویر موتور

از نکات قابل توجه در اینفوگراف بالا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
– نمایش خصوصیات و ویژگی‌های محصول بصورت عکس و قابل درک برای مخاطب
– سرعت و کوتاهی زمان در انتقال اطلاعات در یک صفحه
– ماندگار کردن اطلاعات در ذهن مشتری ( مانند : مقایسه وزن آن با 206 و سرعت و غیره)
– جذابیت اینفوگراف نسبت به کاتالوگ‌های چند برگی
– امکان استفاده بجای پوسترهای چاپی با امکانات بیشتر
و در آخر نیز کویرموتور با چند عکس و توضیح کوتاه، اطلاعات مربوط به سابقۀ خود را به مخاطب انتقال داده‌است.