5 نکته مهم درباره همکاری با میکرو اینفلوئنسر

میکرو اینفلوئنسر
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

افراد میکرو اینفلوئنسر‌ اکثریت جامعه اینفلوئنسر‌ها را تشکیل می‌دهند. یک میکرو اینفلوئنسر‌ برخلاف سلبریتی‌ها و اینفلوئنسر‌های بزرگ، رفتار عادی‌تری دارد. یک میکرو اینفلوئنسر فردی معمولی است که علاقه‌‌مندی‌های خود را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارد و از این رو تأثیرگذاری زیادی در معرفی برند به جامعه دارد.

حتماً پیش از راه‌اندازی کمپین دیجیتال مارکتینگ، مقاله 6 اشتباه رایج در اینفلوئنسر مارکتینگ را مطالعه کنید.

اگر قصد راه‌اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ دارید، می‌توانید از خدمات اینفلوئنسر مارکتینگ آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان استفاده کنید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با شماره ۰۲۱۸۹۳۳۷ داخلی شماره ۷۰۶ تماس بگیرید.

 

1) افراد میکرو اینفلوئنسر به دنبال کار طولانی مدت در حوزه اینفلوئنسر مارکتینگ هستند

در حال حاضر 62 درصد از افراد میکرو اینفلوئنسر کمتر از 10 درصد از درآمد خود را از این طریق به دست می‌آورند؛ اما 52 درصد از آنها می‌خواهند تا مارکتینگ را به کار اصلی خود تبدیل کنند.

با توجه به این که 77 درصد از میکرواینفلوئنسرها به صورت روزانه به اشتراک گذاری محتوا در فضای مجازی می‌پردازند، می‌توان گفت که این افراد در کار خود پیگیر هستند و برای اکثریت آنها، خصوصاً آنهایی که کار تمام وقت دارند، این کار روشی برای این است که نظرات و احساسات خود را با جامعه‌ای بزرگ که سلایق و تفکرات نزدیک به هم دارند به اشتراک بگذارند.

این قضیه که میکرواینفلوئنسرها می‌خواهند مارکتینگ را به کار اصلی خود تبدیل کنند بدین معنی است که برندها نیز می‌توانند با اعتماد به آنهایی که بیشترین ارتباط را با کار آنها دارند برنامه‌ریزی برای همکاری طولانی مدت داشته باشند. موفقیتی که از کار با چندین میکرو اینفلوئنسر می‌توانید کسب کنید به مراتب بیشتر از کار با یک سلبریتی یا ماکرو اینفلوئنسر است.

برای اینکه برنامه اینفلوئنسر مارکتینگ موفقی داشته باشید باید ترکیبی از انواع اینفلوئنسرها را داشته باشید و میکروایفلوئنسرها اکثریت آنها را تشکیل دهند. با همکاری با میکرواینفلوئنسرها در کنار ماکرواینفلوئنسرها می‌توانید ترکیب خوبی از کاربران شبکه‌های اجتماعی که به صورت تخصصی در حوزه کاری شما فعالیت می‌کنند و کاربرانی که فقط دنبال اطلاعات کلی هستند داشته باشید.

2) اصالت برای آنها اهمیت دارد و حاضر به همکاری با هر برندی نیستند

اکثریت فکر می‌کنند که این ماکرواینفلوئنسرها هستند که در رابطه با برندی که با آن کار می‌کنند حساس هستند اما برای میکرواینفلوئنسرها نیز برندی که با آن کار می‌کنند به همان اندازه برایشان اهمیت دارد.

37 درصد از میکرواینفلوئنسرها می‌خواهند با برندی کار کنند که طرفدار آن برند هستند، 30 درصد از آنها می‌خواهند تا درآمد خوبی از آن برند کسب کنند و 14 درصد از آنها می‌خواهند تا ارزش‌ها و اهداف یکسانی با آن برند داشته باشند. پس همانطور که می‌بینید بیش از نیمی از میکرواینفلوئنسرها می‌خواهند با برندی کار کنند که اصالت داشته باشد.

اینفلوئنسرها باید بتوانند تا از برندی که با آن کار می‌کنند در فضای مجازی حمایت و محافظت کنند که این کار برای میکرواینفلوئنسرها کاری به مراتب ساده‌تر است زیرا با توجه به اینکه مخاطبان کمتری دارند سؤال‌ها، نظرات و در کل کامنت‌ها و پیام‌های کمتری دریافت می‌کنند که می ‌توانند سریع‌تر و تأثیرگذارتر به آنها پاسخ دهند، اما ماکرواینفلوئنسرها به دلیل حجم بالای این پیام‌ها نمی‌توانند به همه‌ آنها پاسخ بدهند و با مخاطبان در ارتباط باشند.

زمانی که تحقیقات خود را انجام دادید و اینفلوئنسر‌های مناسب را پیدا کردید، با آنها در رابطه با محتوایی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید مشورت کنید تا محتوایی داشته باشید که برای اکثر مخاطبانتان مناسب باشد و نسبت به آن واکنش نشان دهند. بعد از به اشتراک گذاری نیز بررسی کنید که مخاطبان چگونه به محتوای آنها پاسخ داده‌اند و آیا تغییری لازم است و یا اینکه به دانش و تجربه‌ای دست یافته‌اید که برای آینده نیاز به آنها داشته باشید.

3) همه چیز پول نیست

44 درصد از میکرواینفلوئنسرها در ازای کاری که انجام می‌دهند دریافت نقدی، 30 درصد از آنها دریافت محصول یا سرویس به صورت رایگان، 18 درصد دسترسی به رویدادهای خاص و 8 درصد نیز همکاری با خود برند را می‌خواهند.

این اطلاعات نشان می‌دهد که چندین راه برای کار با افراد میکرو اینفلوئنسر وجود دارد که برای شرکت‌های کوچک و متوسط فرصت مناسبی است، زیرا ممکن است این شرکت‌ها مانند شرکت‌های بزرگ سرمایه زیادی برای مارکتینک خود نداشته باشند.

شرکت‌های کوچک و متوسط باید راه‌های خلافانه‌ای برای همکاری با میکرواینفلوئنسرها داشته باشند که فقط به پرداخت مالی ختم نشود، مثلاً متقاعد کردن آن‌ها به همکاری از طریق دادن دسترسی به جشنواره‌ها و رویدادها، داشتن یک تجربه خاص با یک محصول خاص یا فرستادن برخی از محصولات پرفروش برای آنها.

قسمت مثبت داستان اینجاست که میکرواینفلوئنسرها انعطاف‌پذیرتر از ماکرواینفلوئنسرها هستند و به این شیوه همکاری به یک ارتباط رسمی نگاه می‌کنند و نه به شکل یک معامله بین خود و برند شما.

4) محل فعالیت عمده این افراد اینستاگرام است

اینستاگرام پلتفرم برتر در بین میکرواینفلوئنسرها است به ‌طوری که 61 درصد از آنها اینستاگرام، 17 درصد از آنها فیس‌بوک و 12 درصد از آنها توئیتر را شبکه اجتماعی مورد علاقه خود معرفی کرده‌اند.

این اتفاق تصادفی نیست و به این دلیل است که اینستاگرام خود را پلتفرمی مناسب برای اینفلوئنسر مارکتینگ معرفی کرده‌است و تعداد پیش‌بینی‌شده برای محتوای تبلیغاتی اینستاگرام در سال 2019، 32.3 میلیون پست است.

اگر می‌خواهید برای برند خود با میکرواینفلوئنسرها شروع به همکاری کنید، اینستاگرام باید اولویت اول شما باشد. ظاهر ساده آن و سهولت انتشار و پیدا کردن محتوا در اینستاگرام، این پلتفرم را به رتبه اول در بین شبکه‌های اجتماعی برای اینفلوئنسر مارکتینگ تبدیل کرده ‌است.

از پیج خود شروع کنید و ببینید که آیا در بین فالوئرهایتان کسی میکرو اینفلوئنسر هست یا نه، یا ممکن است که چند میکرو اینفلوئنسر در رابطه با محصول و یا خدمات شما محتوا تولید و منتشر کرده‌ باشند، پس سرچ کردن در هشتگ‌ها ایده بدی نیست.

پلتفرم‌های زیادی برای پیدا کردن اینفلوئنسرهای مناسب وجود دارند که می‌توانند اطلاعات بسیار مفیدی در اختیار شما قرار دهند؛ اطلاعاتی مانند نرخ تعامل (Engagement Rate) یا حوزه فعالیت اینفلوئنسرها. یکی از این پلتفرم‌ها باکس‌ادز است.

5) محبوبیت بیشتر به معنی تأثیرگذاری بیشتر نیست

در اینفلوئنسر مارکتینگ موردی که بیشتر از همه چیز به آن توجه می‌شود، تعداد فالوئرها است ولی توجهی به میزان تأثیرگذاری افراد نمی‌شود. نکته مهم این است که بالا رفتن تعداد فالوئرها به معنی پایین آمدن نرخ تعامل است و فالوئر‌های تقلبی و فیک نیز مشکل بسیار بزرگی هستند.

یک میکرو اینفلوئنسر قرار نیست پیجی عالی با واکنش‌های بسیار مثبت از طرف مخاطبان داشته باشد یا محتوایی بسیار عالی و خالی از هرگونه کم و کاست داشته باشند. یک میکرو اینفلوئنسر معمولاً خود را همانگونه که هست نمایش می‌دهد. مصرف کنندگان امروزی حرف‌های میکرواینفلوئنسرها را بیشتر گوش می‌دهند، چرا که کمتر تصنعی و ساختگی به نظر می‌رسند.

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0