تب داغ حضور ستارگان در تبلیغات به نام سفیر برند به کام آژانس تبلیغاتی

زمان مطالعه 3 دقیقه7.4K۵

با رفع ممنوعیت حضور ستارگان در تبلیغات، هرچند می‌توان خوشحال بود که روزهای خوبی در حوزه تبلیغات خواهیم داشت اما از طرفی دیگر هنگامی که بعنوان صاحب برند برای مشاوره در شرکت‌های تبلیغاتی به دنبال راه‌کار برندینگ هستید با تعجب در قالب یک پروپوزال استفاده از ستارگان را بعنوان سفیر برند Brand Ambassador می‌بینید.

سفیر برند و هنر شرکت تبلیغاتی

به نظر می‌آید که آژانس‌های تبلیغاتی با ورود یک امکان به حوزه بازاریابی، به سرعت دچار تب فروش آن شده و تنها راه درمان مشتری را با همان نسخه همیشگی می‌پیچند.

حضور یک ستاره به عنوان نماد برند شرایطی دارد که نمی‌تواند برای هر برندی مناسب باشد بلکه در اولین و مهمترین قدم نیاز به فرهنگ‌شناسی و اطلاعات در مورد آداب و رسوم جامعه ایرانی دارد. آیا جامعه ایرانی مانند مردم آمریکایی و اروپایی تنها به واسطه تبلیغ یک ستاره، ترغیب به انتخاب یک برند یا خرید کالا می‌‌شوند؟

در دومین قدم این نکته مهم است که آیا شخصیت هر ستاره‌ای برای هر برندی مناسب است؟ برای مثال یک وزنه‌بردار سنگین وزن می‌تواند سفیر محصولات خانگی یا لباس باشد؟ و یا اصلاً این موضوع مهم نیست! همانقدر که محبوب باشد، کافیست؟

حتماً قبل از شروع همکاری با یک کاراکتر، از خود سوال کنید که انتخاب یک سفیر برای برند یا محصول من چکار می‌کند؟

نکته بسیار مهم! در دنیای امروز تبلیغات سفیر نام تجاری تنها یک چهره در کنار محصول و برند شما نیست، سفیر باید در کمترین همکاری خود با برند باید در شبکه‌های اجتماعی به تعامل با مشتریان برند بپردازد.

همانطور که شما ستاره مورد نظرتان را بعنوان سفیر خود معرفی می‌کنید او نیز باید شما را معرفی کند. و این نکته به تنهایی نشان می‌دهد که به چه میزان یک سفیر می‌تواند ارزش افزوده برای برند شما ایجاد کند. لذا در نظر گرفتن خصوصیات همگن بین برند و سفیر بسیار مهم است.
سفیر برند
بعد از بررسی تمامی جوانب در انتخاب سفیر برای خود، حتماً سابقه او را در مورد برندهای دیگر در نظر بگیرید تا تحت تاثیر برند دیگر یا تجربیات خود او قرار نگیرید.

اما با بررسی تمامی موارد فوق باید بدانید زمانی به سفیر یا یک کاراکتر نیاز دارید که در حوزه‌های دیگر برند موفقیت نسبی را کسب کرده باشید و به یاد داشته سفیر یک مکمل است و هیچ‌گاه عمده هزینه مارکتینگ خود را به این موضوع اختصاص ندهید.

سفیر برند تبلیغات

فهرست سفیران برند در ایران

حالا با هم مروری بکنیم برخی از سفیران برندهای مختلف که به واسطه گسترش ویروس کرونا حضور پررنگ تری در صنعت تبلیغات دارند:

  • محمدرضا گلزار برای برند سانی نس
  • زانیار خسروی برای برند سان استار
  • سیروان خسروی برای برند نایت کینگ
  • نوید محمدزاده برای برند سن ایچ
  • آتیلا پسیانی برای برند گلستان
  • امین حیایی برای برند بیژن

پیشنهاد می‌کنیم مقاله سلبریتی ها و میزان دستمزد آن‌ها برای تبلیغات برندها را حتما مطالعه کنید.

نکته جالب توجه آنجاست که سیروان خسروی در کنار برادر خود تاکنون به عنوان سفیر یا بهتر است بگوئیم چهره برند سان استار معرفی می‌شد و حضور پررنگی داشت اما به لطف اضافه شدن یک برند جدید در شرکت زرین جم مارینا حالا خود را به عنوان سفیر برای برند نایت کینگ که یک نوشابه انرژی‌زا است معرفی کرده است.

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/6BxeW

826 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

5 Comments

  1. متاسفانه این مورد هم مد شده و شرکت های تبلیغاتی بدون اینکه فلسفه این کار رو بدونند بودجه مشتری را در این راه صرف می کندد

  1. نیازمندی های رایگان صنعت ساختمان و معماری باب بک لینک رایگان

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند