تب داغ حضور ستارگان در تبلیغات به نام سفیر برند به کام آژانس تبلیغاتی – زمستان 1401

سفیر برند

با رفع ممنوعیت حضور ستارگان در تبلیغات، هرچند می‌توان خوشحال بود که روزهای خوبی در حوزه تبلیغات خواهیم داشت اما از طرفی دیگر هنگامی که بعنوان صاحب برند برای مشاوره در شرکت‌های تبلیغاتی به دنبال راه‌کار برندینگ هستید با تعجب در قالب یک پروپوزال استفاده از ستارگان را بعنوان سفیر برند Brand Ambassador می‌بینید.

سفیر برند در سال 1401 ، چرا و چگونه؟

سال 1401 شاهد حضور سفیر یا سلبریتی در کنار برندهای متعددی بودیم که برخی از آنها برای برندها دردسرساز شدند. از رضا شفیعی جم گرفته تا پژمان جمشیدی و علی کریمی و علی دایی

آقای شفیعی جم با انتشار ویدئویی در مورد کلاهبرداری برند مدنظرش صحبت کرد و آقایان جمشیدی و کریمی و دایی هم بخاطر حمایت از اعتراضات از تبلیغات حذف شدند.

به احتمال زیاد در سال آینده، شاهد حضور بسیار کم سلبریتی‌ها در تبلیغات خواهیم بود، یا شرایط و قراردادهای سخت‌تری برای امضا روی میز قرار بگیرد.

لیست سفیر برند های ایرانی در سال 1401

سفیربرند
پژمان جمشیدیفروشگاه شهر فرش، شهر لوازم خانگی
علی کریمیبرند بهداشتی مای
علی داییموبایل 140
امیر آقاییمبلمان یاتاش / انزاهوم
میلاد کی مرامابزار آلات رونیکس
رضا شفیعی جمصنایع لبنی میهن
مهران مدیری/ سروش جمشیدیفروشگاه زنجیره ای رفاه
سردار آزمونفروشگاه زنجیره ای هفت
وحید شمساییسیم و کابل آمل
مجید صالحیمرکز موبایل تماس
احمدرضا عابدزادهلوازم کی‌دبلیوسی
علی رضا بیرانوندروغن موتور فلومکس
لیلا حاتمیامرسان
هانیه توسلیفرش دیبا
درآمد امین حیایی از تبلیغات بیژن

سفیر برند کیست؟

سفیر برند یا Brand Ambassador فردی است که یک کسب و کار و محصولات یا خدماتش را تبلیغ می‌کند، با این تفاوت که این شخص به عنوان شخصیت آن برند نیز شناخته می‌شود.

سفیر یک برند می‌تواند هر کسی باشد و برای این که سفیر یک نام تجاری باشید نیاز نیست تا قابلیت‌های ویژه‌ای داشته باشید، اما با انتخاب افرادی مانند سلبریتی‌ها به عنوان سفیر یک برند قطعاً توجه افراد بسیار بیشتری را به سمت خود جذب می‌کند.

بیشتر بخوانید:  سلبریتی هایی که بیشترین فالوور فیک را در اینستاگرام دارند

وظیفه سفیر برند
وظایف سفیر نام تجاری در قبال مخاطب

وظیفه اصلی یک سفیر برند ایجاد ارتباط بین کسب‌وکار و مشتریان است، کمی شبیه به یک اینفلوئنسر، با این تفاوت که اینفلوئنسرها در یک شبکه فعالیت می‌کنند و امکان تبلیغ از یک کانال را دارند، اما سفیران باید شناخته شده باشند تا بتوانید تبلیغات خود را در کانال‌های متفاوت از طریق آن‌ها به اجرا بگذارید.

بیشتر بخوانید: اینفلوئنسر مارکتینگ Influencer Marketing و 6 اشتباه رایج که باید از آن ها پیشگیری کنید

انتخاب سفیر نام تجاری و هنر شرکت تبلیغاتی

به نظر می‌آید که آژانس‌های تبلیغاتی با ورود یک امکان به حوزه بازاریابی، به سرعت دچار تب فروش آن شده و تنها راه درمان مشتری را با همان نسخه همیشگی می‌پیچند.

انتخاب سفیر برند

چگونه باید سفیر نام تجاری انتخاب کنیم؟

حضور یک ستاره به عنوان نماد برند شرایطی دارد که نمی‌تواند برای هر برندی مناسب باشد بلکه در اولین و مهمترین قدم نیاز به فرهنگ‌شناسی و اطلاعات در مورد آداب و رسوم جامعه ایرانی دارد. آیا جامعه ایرانی مانند مردم آمریکایی و اروپایی تنها به واسطه تبلیغ یک ستاره، ترغیب به انتخاب یک برند یا خرید کالا می‌‌شوند؟

در دومین قدم این نکته مهم است که آیا شخصیت هر ستاره‌ای برای هر برندی مناسب است؟ برای مثال یک وزنه‌بردار سنگین وزن می‌تواند سفیر محصولات خانگی یا لباس باشد؟ و یا اصلاً این موضوع مهم نیست! همانقدر که محبوب باشد، کافیست؟

حتماً قبل از شروع همکاری با یک کاراکتر، از خود سوال کنید که انتخاب یک سفیر برای نام تجاری یا محصول من چه کاری انجام می‌دهد؟

ویژگی های سفیر برند مورد نظرتان را مشخص کنید

فرد ایده‌آل در زمینه کاری شما چه کسی است؟ این فرد چه ویژگی‌های شخصیتی یا ظاهری باید داشته باشد تا برای کسب و کار شما مناسب باشد؟ سفیران برند مناسب یک فرد قابل اعتماد در جامعه است و به عنوان یک اینفلوئنسر باید شخص محبوبی باشد. یک سفیر مناسب ارتباطات کاربردی و دنبال کنندگان زیادی باید داشته باشد.

نکته بسیار مهم! در دنیای امروز تبلیغات سفیر نام تجاری تنها یک چهره در کنار محصول و نام تجاری شما نیست، سفیر باید در کمترین همکاری خود با برند باید در شبکه‌های اجتماعی به تعامل با مشتریان شما بپردازد.

سفیر برند

همانطور که شما ستاره مورد نظرتان را بعنوان سفیر خود معرفی می‌کنید او نیز باید شما را معرفی کند. و این نکته به تنهایی نشان می‌دهد که به چه میزان یک سفیر می‌تواند ارزش افزوده برای برند شما ایجاد کند. لذا در نظر گرفتن خصوصیات همگن بین برند و سفیر بسیار مهم است.

بعد از بررسی تمامی جوانب در انتخاب سفیر برای خود، حتماً سابقه او را در مورد برندهای دیگر در نظر بگیرید تا تحت تاثیر برند دیگر یا تجربیات خود او قرار نگیرید.

اما با بررسی تمامی موارد فوق باید بدانید زمانی به سفیر یا یک کاراکتر نیاز دارید که در حوزه‌های دیگر برند موفقیت نسبی را کسب کرده باشید و به یاد داشته سفیر یک مکمل است و هیچ‌گاه عمده هزینه مارکتینگ خود را به این موضوع اختصاص ندهید.

سفیر برند تبلیغات

سفیرهای نام های تجاری در ایران کدامند؟

حالا با هم مروری بکنیم برخی از سفیران برندهای مختلف که به واسطه گسترش ویروس کرونا حضور پررنگ تری در صنعت تبلیغات دارند:

 • لاله اسکندری برای آموتیا
 • هانیه توسلی برای فرش دیبا
 • میلاد کی مرام برای رونیکس
 • رضا یزدانی برای نوین چرم
 • پژمان جمشیدی برای شهر فرش
 • سام درخشانی برای فرش بهشتی
 • امیرحسین آرمان برای ال سی من
 • مجید واشقانی برای برنج طبیعت
 • پوریا پورسرخ برای باریج اسانس
 • مهران مدیری برای فروشگاه‌های رفاه
 • سیامک انصاری برای بایا
 • محمدرضا گلزار برای برند سانی نس
 • محمدرضا گلزار برای هایپرکار
 • محمدرضا گزار برای دی جی سرویس
 • زانیار خسروی برای برند سان استار
 • سیروان خسروی برای برند نایت کینگ
 • نوید محمدزاده برای برند سن ایچ
 • آتیلا پسیانی برای برند گلستان
 • امین حیایی برای برند بیژن
 • محسن کیایی برای اسنوا

بیشتر بخوانید: سلبریتی ها و میزان دستمزد آن‌ها برای تبلیغات برندها

نکته جالب توجه آنجاست که سیروان خسروی در کنار برادر خود تاکنون به عنوان سفیر یا بهتر است بگوئیم چهره برند سان استار معرفی می‌شد و حضور پررنگی داشت اما به لطف اضافه شدن یک برند جدید در شرکت زرین جم مارینا حالا خود را به عنوان سفیر برند نایت کینگ یک نوشابه انرژی‌زا است معرفی کرده است.