بستن

خرید قسطی از دیجی کالا ؛ آغاز رقابت میان ایران رنتر و دیجی کالا؟

Screenshot_2019-11-11 خرید اعتباری (قسطی) از دیجی‌کالا(۱)

خرید قسطی از دیجی کالا شاید تا مدت‌ها قبل یک درخواست عجیب بود اما حالا با کاهش قدرت خرید مردم و شرایط اقتصادی فعلی، دیجی کالا دست به این ریسک بزرگ زده است. وارد شدن به فضای فروش کالای قسطی آن هم در بستر آنلاین می‌تواند به چالشی بزرگ برای دیجی کالا تبدیل شود. این موضوع زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بدانیم پیش از این سایت‌هایی مانند ایران رنتر در زمینه فروش قسطی آنلاین وارد شده بودند. آیا طرح خرید قسطی از دیجی کالا می‌تواند موفق شود؟

فعلا پیش‌ ثبت‌نام خرید قسطی

طرح خرید قسطی از دیجی کالا فعلا در مرحله پیش ثبت‌نام است و کاربران وفادار این سایت از طریق پیامک متوجه آن شدند. در این پیامک که قرار است به مرور برای همه مشتریان دیجی کالا فرستاده شود؛ آمده: «کاربر گرامی، خرید قسطی از دیجی کالا شروع شد. پیش ثبت‌نام در: http://dgka.la/cr » با ورود به این سایت اما به سایت اصلی دیجی کالا نمی‌روید و وارد سایت دیجی پی می‌شوید.
همین موضوع باعث شد خیلی‌ها فکر کنند که طرح خرید قسطی از دیجی کالا یک کلاه‌برداری است و چنین موضوعی صحت ندارد. پیگیری‌های آیمارکتور اما نشان می‌دهد این طرح کاملا واقعی است و دیجی کالا عملیاتی کردن این پروژه‌ را به دیجی پی داده است. سایت و اپلیکیشن دیجی پی که در زمینه پرداخت عوارض راه، قبض و… فعالیت دارد؛ فعلا پیش ثبت‌نام طرح خرید قسطی از دیجی کالا را آغاز کرده است.
پیش ثبت نام خرید قسطی دیجی کالا

کیف پول اعتباری برای پرداخت قسطی

اگر می‌خواهید جزو اولین نفرات استفاده کننده از طرح خرید قسطی از دیجی کالا باشید، خیلی زود پیش‌‌ ثبت‌نام را انجام دهید. برای این کار، هم می‌توانید اپلیکیشن دیجی پی را دانلود کنید و هم از طریق سایت آن اقدام کنید. در مرحله پیش ثبت‌نام علاوه بر اطلاعات معمول؛ باید نام بانک‌هایی که حساب‌های اصلی و پرکاربرد شما در آن‌ها وجود دارد را انتخاب کنید.
شنیده‌ها حکایت از آن دارد که قرار است دیجی پی با بررسی حساب و میزان موجودی و گردش حساب؛ برای هر فرد اعتباری جداگانه تعریف کند. سپس آن فرد با اعتباری که از دیجی پی کسب کرده می‌تواند تا سقف مشخصی برای خرید قسطی اقدام کند.
اعتبار در دیجی پی

شرایط خرید قسطی چگونه است؟

همانطور که گفته شد دیجی کالا فعلا ترجیح داده در مورد طرح خرید قسطی زیاد صحبت نکند و به صورت چراغ خاموش حرکت کند. طبق شنیده‌ها، بسته به میزان موجودی و گردش حساب شما، دیجی کالا تا سقف ۱۰ میلیون تومان اعتبار در نظر می‌گیرد.
برای خرید حتما باید حداقل ۳۵۰ هزار تومان پیش پرداخت داشته باشید و اقساط نهایتا ۶ ماهه و تا سقف یک میلیون و ۷۸۰ هزار تومان است. یکی از نکات مثبت این طرح آن است که برای خرید نیاز به ضامن ندارید.

شرایط اعتبار دیجی پی

سود قسط‌‌ها چقدر است؟

دیجی کالا قصد دارد برای سود قسط‌ها با فرمول‌های مختلفی عمل کند و سود قسط هر خریدار با خریدار دیگر متفاوت باشد. خریداران با توجه به تعداد و مبالغ خرید قبلی خود از دیجی کالا، امتیازی را کسب می‌کنند. این امتیاز با موجودی و گردش حساب بانکی آن‌ها جمع می‌شود و یک امتیاز کل به مشتریان داده می‌شود. هر چه امتیاز شما بیشتر باشد، سود قسط‌هایتان کم‌تر می‌شود.
دیجی‌کالا نمی‌خواهد در تعیین قطعی میزان سود قسط‌ها دخالت داشته باشد و آن را به فروشندگان خواهد سپرد. دقیقا همان کاری که برای فروش کالا انجام می‌دهد و قیمت‌های مختلف یک کالا با فروشنگان مختلف را به شما نشان می‌دهد تا حق انتخاب داشته باشید. گفته می‌شود میزان سود قسط‌ها با توجه به نکاتی گفته شد بین ۱۵ تا ۲۲ درصد خواهد بود.

چه کالاهایی را شامل می‌شود؟

قرار است همه کالاها به جز کالاهای سوپرمارکتی شامل طرح خرید قسطی از دیجی کالا شوند. حداقل خرید نیز باید ۱۰۰ هزار تومان باشد تا بتوانید از شرایط خرید قسطی استفاده کنید. این طرح احتمالا از شب یلدا به طور رسمی کار خود را آغاز می‌کند.

ایران رنتر، یک رقیب قسطی تاثیرگذار

دیجی کالا اما اولین سایتی نیست که به فروش کالای قسطی روی آورده است. در حال حاضر سایت ایران رنتر در این زمینه پیشرو است و توانسته مشتریان زیادی را به سوی خود جلب کند. این سایت اول قرار بود در زمینه اجاره محصولات فعالیت داشته باشد اما آرام آرام به سمت فروش قسطی کالا رفت. شرایط و مدارک لازم برای خرید قسطی از این سایت به این شکل است:
• تصویر پشت و روی کارت ملی
• تصویر شناسنامه
• پرینت گردش حساب ۳ ماهه آخر با مهر و امضای شعبه
• در هنگام ارسال قرارداد کارت اعتباری خرید لازم است متقاضی اصل تمامی مدارکی که تصویر آن‌ها را ارسال کرده همراه خود داشته باشد
• ایران‌رنتر به میزان دو برابر بدهی خریدار به عنوان ضمانت سفته دریافت می‌کند. تهیه سفته برعهده ایران‌رنتر بوده و هزینه آن به مبلغ ثابت ۱۰٫۰۰۰ تومان بر عهده مشتری است
• برای خرید اقساطی از ایران‌رنتر هیچگونه پیش‌پرداختی دریافت نمی‌شود. اما در صورتی که تمایل به پرداخت مبلغی به عنوان پیش‌پرداخت دارید، می‌توانید به عنوان مثال برای خرید یک کالای ۵ میلیون تومانی یک کارت اعتباری خرید ۳ میلیون تومانی تهیه کرده و ۲ میلیون تومان باقیمانده را در سایت مقصد به صورت نقدی پرداخت کنید.
• پرداخت اقساط در ایران‌رنتر از ۳ ماه تا ۱۲ ماه است و شما می‌توانید مدت زمان پرداخت اقساط خود را هنگام ثبت سفارش مشخص کنید.
• سود خرید اقساطی کارت‌های اعتباری خرید فروشگاه‌های مختلف متفاوت است شما می توانید برای آگاهی از سود هر فروشگاه به صفحه آن فروشگاه مراجعه کنید.
ایران رنتر

نکته جالب این است که همین حالا نیز می‌توانید از طریق سایت ایران رنتر از همه سایت‌های خرید آنلاین از جمله دیجی کالا به صورت قسطی خرید کنید. خرید قسطی تا سقف شش میلیون تومان بدون نیاز به ضامن و چک از سایت دیجی کالا و به واسطه سایت ایران رنتر به راحتی صورت می‌گیرد. افرادی که اعتبار کافی نزد سایت داشته باشند نیز حتی امکان خرید قسطی از دیجی کالا  تا ۱۰ میلیون تومان را دارند. اقساط به صورت مساوی و ماهانه تقسیم می‌شود و بین سه تا ۱۲ ماه قابل بازپرداخت است. سود قسط‌‌ها نیز در حدود ۲۵ درصد است. آیا دیجی کالا قصد زمین زدن ایران رنتر را دارد؟ در جدول زیرسود قسط‌های خرید از سایت ایران رنتر آمده است:

دیجی کالا به دنبال فرار از ورشکستگی؟

در برخی محافل استارتاپی شایعه‌ای در حال پخش شدن است که دیجی کالا در حال از دست دادن سهم بازار ۸۵ درصدی خرید آنلاین است و سرمایه‌گذار آن یعنی شرکت فناوا در برخی فعالیت‌ها از اسنپ شکست سختی خورده است. در این مقاله به طور مفصل درباره آن نوشتیم. برخی کارشناسان استارتاپی عقیده دارند دیجی کالا با راه‌اندازی طرح پر ریسک خرید قسطی به دنبال بازپسگیری سهم خود از بازار آنلاین و فرار از ورشکستگی است. آیا این طرح، دیجی کالا را به روزهای اوج  خود باز می‌گرداند؟

مقاله‌های مرتبط را مطالعه کنید
ژل ضد عفونی به یکی از ترندهای سرچ ایرانی‌ها در گوگل تبدیل شده و در
کشورها عموماً در دسته‌بندی اقتصادی سه بازار عمده را مورد بررسی قرار می‌دهند: کشاورزی، صنعت
سال ۱۳۹۹ مطمئنا چالش‌های جدیدی را برای بازاریابان خواهد داشت. در ادامه ترندهای تبلیغات در
برچسب : ایران رنترخرید قسطیخرید قسطی از دیجی کالادیجی کالا
آیمارکتور

آیمارکتور

آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

2 دیدگاه

  1. ایران رنتر یک کلاه بردار بزرگ است به کاربران ۲۶ درصد میگه سود میگیره ولی پشت پرده تا ۴۸ درصد سود میگیره و نزول در نزول هست و کی میگه پیش پرداخت نمیگیره همون اول قبل از وام قست اولش رو میگیره!

دیدگاه خود را وارد نمایید

پیشنهاد میکنیم بخوانید
هوش مصنوعی در بازاریابی به یکی از ضروری‌ترین عناصر تجارت…