دیجیتال مارکتینگ در انتخابات آمریکا ، تبلیغ 1.5 میلیارد دلاری برای شکست ترامپ!

دیجیتال مارکتینگ در انتخابات
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

دیجیتال مارکتینگ در انتخابات آمریکا به یک موضوع اساسی و جدی تبدیل شده است. دیگر فقط برندها و شرکت‌های تجاری نیستند که سراغ دیجیتال مارکتینگ می‌روند، بلکه نامزدهای انتخابات آمریکا هم به مشتری پر و پا قرص دیجیتال مارکتینگ درآمده‌اند!
سایت فوربس درباره کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ یکی از نامزد‌های انتخابات آمریکا اطلاعات جالبی داده که بخش‌های جذاب آن را می‌خوانیم.

ردپای دیجیتال مارکتینگ در انتخابات

مایکل بلومبرگ شهردار پیشین و میلیاردر نیویورک سیتی، در مدت 3 ماه بیش از 60 میلیون دلار برای تبلیغات در فیس بوک هزینه کرد – و تنها 1،651 دلار با قصد تبلیغات در جزایر ساموآ آمریکایی –برای برندن شدن در رای گیری «سه شنبه بزرگ» و پیشی گرفتن از نامزدهای حزب خود در انتخابات ریاست جمهوری سال 2020 خرج کرده است.

  • در ساموآ آمریكایی شش نماینده برای گرفتن این پست داشت، که پس از اعلام نتایج و شمارش آراء، تولسی گابارد (D-HI) از حزب جمهوری خواهان برنده شد.
  • مایکل مایکل بلومبرگ دیر وارد این رقابت برای ریاست جمهوری شد و چند مسابقه اولیه را به نفع شرط بندی بزرگ در سه شنبه بزرگ را از دست داد.
  • بلومبرگ تا ساعت 8:40:00 در کارولینای شمالی، ورمونت و ویرجینیا، 15هنوز ٪ آرا را کسب نکرده بود (درصدی که برای دریافت سهم نمایندگان لازم است)، اما نزدیک به 5.6 میلیون دلار برای تبلیغات فیس بوک در آن ایالت ها خرج کرد.
  • در مقایسه ، مایکل  بلومبرگ 7.6 میلیون دلار در کالیفرنیا و 6.2 میلیون دلار در تگزاس ، دو ایالت با بزرگترین مزیت نمایندگی در سه شنبه بزرگ هزینه کرد.
  • این مخارج هنگفت تبلیغاتی بلومبرگ به همراه ساخت کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام ، به عنوان اقدام برای خرید ریاست جمهوری، توسط رقیب سناتور الیزابت وارن (D-MA) و دیگران مورد انتقاد قرار گرفته است.
  • برخی از گزارش‌ها به صورت تئوریزه شده، مایکل بلومبرگ را از سناتور ایمی کلوبوچار (D-MN) و پیت باتیگیگ ، شهردار ایندیانا و یا South Bend سابق، عقب انداخت، و نتیجه مبارزات انتخاباتی خود را به آخر هفته موکول کرد و برنده شدن جو بایدن را تأیید کرد.

دیجیتال مارکتینگ در انتخابات

تبلیغ 1.5 میلیارد دلاری دیجیتال برای شکست ترامپ!

علاوه بر هزینه تبلیغات در فیس بوک خود، مایکل بلومبرگ در ماه فوریه یک کمپین تبلیغاتی سیاسی را در اینستاگرام راه اندازی کرد و از حدود 30 حساب مختلف برای راه اندازی پست‌های با محتوای طنز استفاده کرد.
به گفته کارشناسانی که با فوربس صحبت کرده‌اند ، این مبارزات انتخاباتی فقط بین 1 میلیون دلار تا 1.5 میلیون دلار هزینه داشته است. مایکل بلومبرگ قول داده است 1 میلیارد دلار برای شکست ترامپ در ماه نوامبر وام دهد – هنوز هم نسبت به مایکل بلومبرگ كه فوربس ارزش خالص  آن را 62 میلیارد دلار تخمین زده، خیلی زیاد نیست!

همچنین طبق نوشته سایت گاردین، مایکل بلومبرگ از زمان آغاز کمپین تبلیغاتی خود در فیسبوک، ۴۵ میلیون دلار هزینه تبلیغات به این شبکه اجتماعی پرداخت کرده که این رقم بالغ بر دو برابر مبلغ خرج شده توسط ترامپ در تمام طول سال ۲۰۱۹ است.
سایت گاردین برای تهیه این گزارش از آرشیو تبلیغاتی سیاسی فیسبوک کمک گرفت و دیتابیسی متشکل از ۱۴۲۹۳۷ تبلیغ منتسب به بلومبرگ را گردآوری کرد که از اواسط ماه نوامبر ۲۰۱۹ آغاز شده است.
همانطور که قبلا در خبرها این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری امسال توجه ویژه ای به شبکه اجتماعی داشته است؛ او پیشتر با پرداخت مبالغ قابل توجه به اینفلوئنسرهای اینستاگرامی از آنها خواست که در حمایت از کمپین انتخاباتی اش محتواهایی را در صفحات خود منتشر کنند.
ثروت شخصی (طبق آخرین برآوردها ۶۰ میلیارد دلار) مایکل بلومبرگ این امکان را برای او فراهم کرده تا مبالغ هنگفتی را صرف کمپین های تبلیغاتی خود برای شرکت در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا کند. گفتنی است او تا به امروز بالغ بر ۱۲۶.۵ میلیون دلار را هم صرفا در ماه ژانویه در تبلیغات تلویزیونی خرج کرده است که به این ارقام باید ۵ میلیون دلار دیگر را که بلومبرگ در تبلیغات گوگل صرف کرده اضافه کرد.