ایران تلنت IranTalent.com و مقایسه سایت استخدام جابینجا و جاب ویژن و …

استخدام ایران تلنت جابینجا جاب ویژن

ایران تلنت یکی از بزرگ‌ترین سایت‌های در زمینه کاریابی، فرصت شغلی و استخدام است. این سایت با انتشار گزارش‌های ماهانه و سالانه خود توانسته جهت‌دهی مناسبی به فضای کار کشور، کارفرماها و جویندگان کار دهد. جابینجا و جاب ویژن از رقبای اصلی این پلتفرم استخدام است.

گزارش سالانه حقوق و دستمزد این سایت از سال گذشته اما از حالت رایگان درآمده و کاربران برای استفاده از آن باید هزینه پرداخت کنند. همچنین این سایت با پروژه تلنت کوچ می‌خواهد وارد فضای جدیدی شود و به نوعی به یک لینکدین ایرانی تبدیل شود.

در این مقاله همه فوت و فن‌های سایت ایران تلنت و استفاده بهینه از این سایت را برای شما بازگو می‌کنیم و آن را با دیگر سایت ها از جمله سایت استخدام جابینجا و سایت جاب ویژن مقایسه خواهیم کرد.

وب سایت استخدام ایران تلنت فارسی شد!

شاید یکی از نکاتی که بسیاری از کارجویان با آن مشکل داشتند، انگلیسی بودن سایت ایران تلنت بود که به تازگی این سایت زبان فارسی را به خود اضافه کرد و تمامی بخش های اصلی سایت در حال حاضر قابل استفاده در دو زبان فارسی و انگلیسی است.

گزارش جامع بازار کار ایران سال 1399

گزارش جامع بازار کار ایران با هدف بررسی آخرین وضعیت صنایع و گروه های شغلی مختلف، روندهای استخدام، حقوق و دستمزد توسط ایران تلنت صورت گرفته است.

دریافت گزارش جامع بازار کار ایران سال 1399

تغييرات حقوق در بازار کار ایران

گزارش تغییرات حقوق در سال 1399 به تازگی توسط سایت ایران تلنت منتشر شده است؛ در این گزارش می توانید تغییرات حقوق در سطوح مختلف سازمان در سال گذشته، مقایسه حقوق در استان‌های مختلف، مقایسه انواع شرکت‌ها و تاثیر مدارک تحصیلی و سابقه کاری بر حقوق را مطالعه کنید.

دریافت گزارش تغییرات حقوق در سال 1399

درصد تغییرات در استخدام در صنایع مختلف

درصد تغییرات در استخدام در صنایع مختلف - ایران تلنت

مقایسه درصد افزایش حقوق کارمندان در مقایسه با درصد تورم سال 98 و 99

گزارش ایران تلنت irantalent

وب سایت جابینجا ، استخدام به سبکی متفاوت تر!

لوگو سایت استخدام جابینجا

سایت استخدام جابینجا که به عنوان یک استارتاپ شروع به فعالیت کرده توانسته در چند سال گذشته جایگاه خود را در بازار کار پیدا کند و رشد قابل توجه ای داشته باشد.

جابینجا با توجه به داشتن فضای کاربری آسان و فارسی بودن توانست در بین شرکت های کوچک و استارتاپ موفقیت های خوبی را بدست بیاورد. سایت جابینجا امکاناتی از جمله رزومه ساز و جستجو در بین شرکت های مختلف اشاره کرد.

متاسفانه جابینجا در چند ماه اخیر عملکرد خوبی برای یافتن کارجوی مناسب نداشته است به شکلی برخی از آگهی های استخدام بدون هیچگونه دریافت رزومه ای باقی مانده و عملا دیگر کارجویی برای آن اقدام نمی کند؛ این در حالی است که در گذشته نه چندان دور سایت استخدام جابینجا برای کارفرمایان و کارجویان بسیار مفید فایده بود.

برای آشنایی بیشتر به سایت جابینجا از اینجا شروع کنید.

وب سایت جاب ویژن ، تلاشی برای سهم بازار!

لوگو سایت استخدام جاب ویژن

سایت استخدام جاب ویژن ارائه دهنده بسته خدمات کاریابی و استخدام مانند دیگر پلتفرم های استخدامی است. جاب ویژن امکان مختلفی از جمله سیستم هوشمند انطباق، رزومه ساز دو زبانه و تست‌های خودشناسی را به کارجویان ارائه میدهد.

برای عضویت در سایت جاب ویژن به عنوان کارجو کلیک کنید.

ایران تلنت با ایران کوچ می‌آید

پلتفرم talentcoach.ir سال گذشته توسط شرکت ایران تلنت با هدف ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت (بازار کار) راه‌اندازی شد. به گفته مدیر ایران تلنت این فضا را برای کسانی است که می‌خواهند تازه وارد بازار کار شوند. در واقع فضایی برای آشنایی با بازار کار چه در نقش کارآموز چه در نقش نیروی تازه کار.

چگونه در سایت ایران تلنت رزومه بنویسیم؟

  • رزومه نویسی در ایران تلنت قوانین خاص خود را دارد. کارجویان برای بالا بردن رتبه رزومه خود در جستجوی کارفرما باید به این نکته توجه کنند که اگر قبلا شغلی داشته‌اند، در مورد آن توضیح بدهند. برای مثال فرد باید مسئولیت‌های اصلی و دستاوردهایی که در طول کار در یک مجموعه کسب کرده را در رزومه خود شرح دهد.
  • نوشتن این موضوعات در رزومه به کارفرما نشان می‌دهد که شخص اهداف و موضوعات را می‌فهمد و برای رسیدن به آنها تلاش می‌کند. در نهایت، کارفرما شخصی را برای مصاحبه انتخاب می‌کند که مطمئن باشد می‌تواند برای او دستاوردی داشته باشد.
  • قبل از رزومه نویسی  باید بدانید که به دنبال چه چیز هستید. درست مانند یک برنامه استراتژیک است که می‌گوید ما به دنبال چه هستیم. کارجویان چون نمی‌دانند به دنبال چه کاری هستند صرفا سوابق شغلی خود را می‌نویسند.
  • خیلی از افراد گمان می‌کنند که رزومه بیوگرافی ماست، در حالی که اینطور نیست. رزومه آن چیزی است که بتواند ما را به مصاحبه برساند. در واقع بروشور ماست که باید در آن دستاوردها و مهارت‌های خود را بنویسیم زیرا می‌خواهیم این مهارت‌ها را به کارفرما بفروشیم.

پر درآمدترین‌ شغل‌های ایرانی کدام است؟

حوزه‌های کاری فروش، برنامه نویسی، تبلیغات و مارکتینگ و حسابداری و مالی جزو 6 دسته از مشاغلی هستند که درآمدهای خوبی دارند و بیشترین تعداد آگهی را به خود اختصاص داده‌اند اما یادتان باشد که هر سال همه چیز عوض می‌شود! همه چیز!

حقوق و دستمزد در سال 1398 چگونه بود؟

همانطور که گفتیم در سال 1398 سایت ایران تلنت یک بازنگری در ساختار رابط کاربری وب سایت خود کرد. همچنین بسیاری از گزارشات ایران تلنت IranTalent.com مانند میانگین حقوق و دستمزد مشاغل کشور، دیگر به شکل رایگان قابل استفاده نیست و برای مطالعه باید آنها را خریداری کرد (حق عضویت سالانه در حدود 4 میلیون تومان است.

با این وجود نکاتی از حقوق و دستمزد سال 1398 که توانسته‌ایم آن را از گزارش ایران تلنت استخراج کنیم را برای شما در این جا می‌آوریم. نکاتی که حتما به کارتان می‌آید.

گزارش منتشر شده در مورد حداقل میزان حقوق و دستمزد در سال 1398 به شکل زیر است:

ایران تلنت و حقوق و دستمزد سال 1398

چند نکته از میزان حقوق و دستمزد در سال 1398 توسط ایران تلنت

  1. میانگین دریافتی در سال ۹۷ در رده کارشناس، ۲.۸ میلیون، در رده مدیران میانی ۴.۱ میلیون تومان و در رده مدیران ارشد ۶.۲ میلیون تومان بوده است. بنابراین، می‌توان چنین نتیجه گرفت که میانگین دریافتی مدیران ارشد حدود ۲.۲ برابر میانگین دریافتی کارشناسان آن مجموعه است.
  2. در بخشی از نتایج این پژوهش، که به بررسی تاثیر نوع فعالیت شرکت بر میزان حقوق و دستمزد پرداخته، مشاهده می‌شود شاغلان در شرکت‌های بازرگانی (صادرات و واردات) بیشترین دریافتی‌ها را در سطوح مدیریتی نسبت به مدیران در سایر گروه‌ها داشته‌اند. افزون بر این، در شرکت‌های بازرگانی بیشترین تفاوت دریافتی میان رده‌های سازمانی (کارشناس، مدیر میانی و مدیر ارشد) نیز مشاهده می‌شود.
  3. شاغلان در شرکت‌های بزرگ دریافتی بیشتری نسبت به مجموعه‌های کوچک‌تر دارند. تفاوت میانگین دریافتی رده سازمانی کارشناس شرکت‌های بزرگ و کوچک ۱۷ درصد، برای مدیران میانی ۲۰ و برای مدیران ارشد ۱۴ درصد است. نکته جالب توجه این است که با توجه به روند تغییرات در ۳ سال گذشته به نظر می‌رسد این تفاوت‌ها در گذر زمان کمتر شده و دریافتی شاغلان در شرکت‌های کوچک و بزرگ در حال نزدیکتر شدن به یکدیگر است.
  4. مقایسه دریافتی افراد در بخش دولتی و خصوصی نشان می‌دهد میانگین دریافتی مدیران در این دو بخش تقریبا برابر است اما، کارشناسان شاغل در بخش دولتی حدود ۲۵ درصد بیش از همتایان‌شان در بخش خصوصی حقوق می‌گیرند. در شرکت‌های بین‌المللی اما بحث متفاوتی را شاهد هستیم و تفاوت زیادی در میانگین درآمد به‌ویژه در سطح مدیران ارشد وجود دارد. بر اساس داده‌های موجود در سرویس حقوق و دستمزد ایران سلری میانگین دریافتی مدیران ارشد (ایرانی) در این شرکت‌ها مبلغ ۱۲.۲میلیون تومان است.
  5. در مورد تأثیر میزان سابقه کاری بر دریافتی به نظر می‌رسد، بیشترین تأثیر در سال‌های اول کاری تا ۱۵ سال اتفاق می‌افتد. بر اساس آمار می‌توان چنین پیش‌بینی کرد که یک مدیر ارشد با دریافتی تقریباً ۳ برابر یک کارشناس تازه‌کار بازنشسته می‌شود. همچنین، بر اساس اطلاعات سرویس ایران سلری یک کارشناس در زمان بازنشستگی میانگین دریافتی‌ای حدوداً ۱.۸ برابر یک کارشناس تازه‌کار در حوزه کاری مشابه را دارد.
  6. در مورد تأثیر مدرک تحصیلی، به نظر می‌رسد تأثیر مدرک تحصیلی در بخش دولتی بیشتر باشد. تفاوت دریافتی یک مدیر ارشد فوق لیسانس بخش دولتی ۲۵ درصد بیش از همتای دارای مدرک کارشناسی خودش است. این میزان در بخش خصوصی تنها ۱۳ درصد است. این اتفاق را می‌توان نشانه مثبتی از تمایل بیشتر بخش خصوصی به مهارت‌گرایی و سنجش افراد بر اثر توانمندی و اثربخشی آنها و نه صرفا مدرک تحصیلی دانست.

گزارش حقوق و دستمزد ایران تلنت پیش از سال 98

همانطور که گفته شد، گزارش سال‌های قبل ایران تلنت به صورت رایگان منتشر می‌شد که آن‌ها را مرور می‌کنیم:

ایران تلنت و گزارش سال 1392

در این گزارشات میزان دریافتی ماهانه متخصصان و مدیران کشور در 23 گروه شغلی به تفکیک سابقه کار و رده سازمانی ارائه شده است. همچنین تأثیر نوع شرکت، تحصیلات و نوع دانشگاه بر دریافتی شاغلین ارزیابی شده است. طبق این آمار، بین حداقل و حداکثر دریافتی افراد در هر رده سازمانی تفاوت 200 درصدی قابل مشاهده است.
گزارش ایران تلنت ایران در یک نگاه
این گزارش نتیجه ارزیابی دستمزد ماهانه 29 هزار نفر از جامعه متخصصان کشور در بهمن 92 بوده و هدف آن آگاهی کارفرمایان، مدیران و کارشناسان از میزان حقوق و دستمزدهای رایج در گروه‌های شغلی مختلف است.
irantalent-report3
در سال‌های اخیر، مدیران و همچنین متخصصان منابع انسانی، همواره عدم وجود مرجعی برای ارزیابی حقوق و مقایسه آن با دستمزدهای رایج کشور را از مشکلات ساختاری بازار کار ایران برشمرده‌اند. عدم شفافیت سطح دستمزدها برای کارفرمایان مشکلاتی همچون از دست دادن نیروهای توانمند و در نتیجه آن تحمیل هزینه‌های قابل توجه به سازمان، پرداخت خارج از عرف و یا در مواردی نارضایتی کارکنان را به همراه می‌آورد. از طرف دیگر برای کارکنان و کارجویان موجب از دست دادن موقعیت‌های شغلی، در برخی موارد تحمل شرایط کاری خارج از عرف و یا عدم تمرکز روی مسیر شغلی دلخواه می‌شود.
گزارش سالانه افزایش حقوق ایران تلنت
در گزارش حقوق و دستمزد ایران تلنت، خالص دریافتی در هر گروه شغلی، برای سه رده کارشناس، سرپرست و مدیر ارائه شده و در هر رده شغلی، میزان دریافتی افراد به تفکیک سابقه کار مشخص شده است. اطلاعات ارائه شده، متوسط دریافتی در جامعه و همچنین بازه رایج آن را نشان می‌دهد.

به عنوان مثال در سال 92 یک مدیر مالی در تهران با سابقه کاری بین 7 تا 15 سال، ماهانه به طور متوسط 30 میلیون ریال دریافتی داشته که این مبلغ در موارد مختلف بین 15 میلیون ریال تا 53 میلیون ریال متغیر بوده است.
گزارش ایران تلنت در مورد دریافتی حقوق
در حاشیه این گزارش، متغیرهای اثرگذار بر سطح درآمد افراد نیز بررسی شده است. درحالی‌که سابقه کار و رده سازمانی دو پارامتر اصلی و تعیین کننده سطح حقوق در شرکت‌ها محسوب می‌شوند، آمارها نشان می‌دهد که عوامل دیگری نیز بر دریافتی افراد تأثیرگذارند.

نوع شرکت، سطح تحصیلات و نوع دانشگاه از جمله مواردی هستند که به طور معمول تغییراتی بر دریافتی افراد ایجاد می‌کنند.از دیگر نتایج به دست آمده از سایت ایران تلنت ، پایین بودن حقوق خانم‌ها نسبت به آقایان است.

آمارها در تهران حاکی از آن است که خانم‌ها در سمت‌های مشابه با آقایان، به طور میانگین 23% حقوق کمتری دریافت می‌کنند.

به گفته برخی مدیران از جمله دلایل این تفاوت مذاکره بیشتر آقایان در مورد سطح درآمدشان و یا در بعضی موارد ساعات حضور بیشترشان در محل کار است.

فهرست گزارشات آماری وب سایت ایران تلنت

دریافت فایل کامل گزارش آماری حقوق و دستمزد 1392

گزارش جامع آماری حقوق و دستمزد در ایران در سال ۱۳۹۳

گزارش جامع آماری حقوق و دستمزد در ایران ۱۳۹۴

خرید گزارش حقوق و دستمزد سال 1396 از سایت ایران تلنت

ابزار ویژه سایت ایران تلنت برای جستجو و محاسبه حقوق:

چقدر حقوق بگیریم/بدهیم؟

ابزار ویژه ایران تلنت برای تعیین مسیر شغلی فارغ التحصیلان رشته های مختلف:

انتخاب رشته تحصیلی / انتخاب نوع کار

برگرفته شده از سایت ایران تلنت

شما از کدام سایت استخدام استفاده کرده اید؟ ایران تلنت ؟ جابینجا یا جاب ویژن !