ایران تلنت Irantalent و مقایسه وب سایت های استخدام

مقایسه سایت استخدام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

ایران تلنت یکی از معروفترین سایت های استخدام در زمینه کاریابی ، فرصت شغلی است. این سایت استخدام که در ابتدا با انتشار گزارش‌های ماهانه و سالانه خود توانسته بود جهت‌دهی مناسبی به فضای شغلی کشور، کارفرماها و جویندگان کار بدهد امروزه شاهد رقبای موفقی همچون جابینجا و جاب‌ویژن و ای‌ استخدام است.

در این مطلب به مقایسه کاربران فضای مجازی و استفاده کنندگان از پلتفرم های استخدامی میپردازیم و با مقایسه نقاط قوت و ضعف آنها، هر یک را مرور می کنیم. در صورتی که شما هم تجربه کاربری موفق یا ناموفق از هریک از این سایت های استخدام دارید، آن را با ما در بخش کامنت در میان بگذارید.

مقایسه بهترین وب سایت استخدام در سال 1402

فهرست عناوین

وب سایت استخدام ایران تلنت irantalent

ایران تلنت irantalent

گزارش‌های ایران تلنت irantalent : دیجی کالا محبوب‌ترین برند کارفرمایی در سال 1401 از طرف ایران تلنت معرفی شد

گزارش جامع بازار کار ایران و اتفاقات اخیر بر فضای کسب و کارها و حقوق و دستمزد با هدف بررسی آخرین وضعیت صنایع و گروه های شغلی مختلف، روندهای استخدام، حقوق و دستمزد توسط ایران تلنت صورت گرفته‌است.

نظر کاربران درباره ایران تلنت irantalent

شاید یکی از نکاتی که بسیاری از کارجویان با آن مشکل داشتند، انگلیسی بودن سایت ایران تلنت بود که به تازگی این سایت زبان فارسی را به خود اضافه کرد و تمامی بخش های اصلی سایت در حال حاضر قابل استفاده در دو زبان فارسی و انگلیسی است که این نکته مثبتی در این سایت استخدام است.

نکته قابل تامل در ایران تلنت که موجب نارضایتی کاربران شده ارسال رزومه به صورت غیررایگان است و برای تمام این فعالیت‌ها مجبور به پریمیوم کردن اکانت خود هستند.

سایت استخدام ایران تلنت
وب سایت استخدام ایران تلنت
سایت استخدام ایران تلنت
نظرات کاربران درباره ایران تلنت

چگونه در سایت ایران تلنت irantalent رزومه بنویسیم؟

 • رزومه نویسی در ایران تلنت قوانین خاص خود را دارد. کارجویان برای بالا بردن رتبه‌رزومه خود در جستجوی کارفرما باید به این نکته توجه کنند که اگر قبلا شغلی داشته‌اند، در مورد آن توضیح بدهند. برای مثال فرد باید مسئولیت‌های اصلی و دستاوردهایی که در طول کار در یک مجموعه کسب کرده را در رزومه خود شرح دهد.
 • نوشتن این موضوعات در رزومه به کارفرما نشان می‌دهد که شخص اهداف و موضوعات را می‌فهمد و برای رسیدن به آنها تلاش می‌کند. در نهایت، کارفرما شخصی را برای مصاحبه انتخاب می‌کند که مطمئن باشد می‌تواند برای او دستاوردی داشته باشد.
 • قبل از رزومه نویسی  باید بدانید که به دنبال چه چیز هستید. درست مانند یک برنامه استراتژیک است که می‌گوید ما به دنبال چه هستیم. کارجویان چون نمی‌دانند به دنبال چه کاری هستند صرفا سوابق شغلی خود را می‌نویسند.
 • خیلی از افراد گمان می‌کنند که رزومه بیوگرافی ماست، در حالی که اینطور نیست. رزومه آن چیزی است که بتواند ما را به مصاحبه برساند. در واقع بروشور ماست که باید در آن دستاوردها و مهارت‌های خود را بنویسیم زیرا می‌خواهیم این مهارت‌ها را به کارفرما بفروشیم.

ابزار ویژه سایت ایران تلنت برای جستجو و محاسبه حقوق:

چقدر حقوق بگیریم/بدهیم؟

ابزار ویژه ایران تلنت برای تعیین مسیر شغلی فارغ التحصیلان رشته های مختلف:

انتخاب رشته تحصیلی / انتخاب نوع کار

وب سایت استخدام ای‌ استخدام E-estekhdam

ای‌ استخدام

ای‌ استخدام یکی‌از پربازدید ترین وب سایت استخدام با رتبه 108 الکسا بوده که به علت کاربری آسان و دسترسی سریع به آگهی‌ها و دسته‌بندی مناسب درون سایت آن‌را یک سایت جداب برای مخاطبین تبدیل کرده‌است. این وب سایت استخدام برای استخدام در نهادهای دولتی بسیار پیشنهاد می‌شود. با استفاده از تقویم استخدام، آگهی های جدید برای متقاضیان ارسال می‌شود و نکته جالب دیگر وجود نمونه سوال‎‌های دوره‌های پیشین است که برای نتایج بهتر و آمادگی بیشتر مفید است

نکته قابل توجه میزان سرچ ای‌ استخدام نسبت به دیگر رقبایش در گوگل ترندز است که قابل تامل است. نمودار زرد نمایانگر ای‌ استخدام است؛ در این بین جاب ویژن کمترین میزان جستجوی مستقیم کاربران در گوگل را به خود اختصاص داده است و ایران تلنت رتبه کمتری نسبت به ای استخدام و جابینجا دارد.

سایت استخدام ایران تلنت جابینجا ای استخدام جاب‌ویژن لینکدین

بیشتر بخوانید: شرکت دیجیتال مارکتینگ در ایران – فهرست بهار ۱۴۰۲

وب سایت استخدام جاب‌ ویژن jobvision

سایت استخدام جاب‌ویژن jobvision

سایت استخدام جاب‌ویژن ارائه دهنده بسته خدمات کاریابی و استخدام مانند دیگر پلتفرم های استخدامی است. جاب‌ویژن امکان مختلفی از جمله سیستم هوشمند انطباق، رزومه ساز دو زبانه و تست‌های خودشناسی را به کارجویان ارائه میدهد.

دارا بودن محتوای آموزشی در قسمت سایت جاب‌ویژن بسیار جلب توجه می‌کند و یک مزیت رقابتی نسبت به رقبای خود است.

گزارش‌ سراسری میزان افزایش حقوق جاب‌ویژن در سال1401

حقوق پایه در سال 1401 با 25% افزایش از 6 میلیون به 7/5 میلون تومان رسید.

نظر کاربران درباره سایت جاب‌ویژن

جاب‌ویژن
جاب‌ویژن

برای عضویت در سایت جاب‌ویژن به عنوان کارجو کلیک کنید.

وب سایت استخدام جابینجا jobinja

سایت استخدام جابینجا jobinja

سایت استخدام جابینجا که به عنوان یک استارتاپ شروع به فعالیت کرد و در چند سال گذشته جایگاه خود را در بازار کار پیدا کرده و رشد قابل توجه ای داشته است.

جابینجا با توجه به داشتن فضای کاربری آسان و فارسی بودن توانست در بین شرکت های کوچک و استارتاپ موفقیت های خوبی را بدست بیاورد. سایت جابینجا امکاناتی از جمله رزومه ساز و جستجو در بین شرکت های مختلف اشاره کرد.

متاسفانه جابینجا در چند ماه اخیر عملکرد خوبی برای یافتن کارجوی مناسب نداشته‌است. به شکلی که برخی از آگهی های استخدام بدون هیچگونه دریافت رزومه ای باقی مانده و عملا دیگر کارجویی برای آن اقدام نمی کند؛ این در حالی است که در گذشته نه چندان دور سایت استخدام جابینجا برای کارفرمایان و کارجویان بسیار مفید فایده بود. حتی میزان بازدید آگهی های استخدام در جابینجا به شدت کاهش پیدا کرده است.

گزارش‌ جابینجا در سال 1401: گزارش ۱۲ ماهه پیشرفت، عملکرد، و رشد جابینجا

نظر کاربران درباره وب سایت جابینجا

جابینجا jobinja
جابینجا jobinja
جابینجا jobinja

برای آشنایی بیشتر به سایت جابینجا از اینجا شروع کنید.

لینکدین

سایت استخدام لینکدین

لینکدین یکی از پلتفرم‌های فضای اجتماعی است که به تازگی جایگاه ویژه‌ای در انتخاب شغل و ارسال رزومه به شرکت‌ها و یافتن شغل جدید و اطلاع از آگهی‌ها پیدا کرده‌است.

طبق گزارشی که سال 2020 توسط لینکدین منتشر شده‌است 55 درخواست شغلی در هر ثانیه به لینکدین ارسال می‌شود و 3 نفر در هر دقیقه استخدام می‌شوند.

جاب‌ویژن جابینجا ایران تلنت

طبق نظرسنجی که به تازگی انجام شده‌است جویندگان بیشتر در لینکدین شغل جدید خود را پیدا می‌کنند تا وب سایت های استخدامی دیگر (این نظرسنجی در لینکدین انجام شده است)

کاردیکس 

پلتفرم talentcoach.ir سال گذشته توسط شرکت ایران تلنت با هدف ایجاد پل ارتباطی بین دانشگاه و صنعت (بازار کار) راه‌اندازی شد. به‌گفته مدیر ایران تلنت این فضا را برای کسانی است که می‌خواهند تازه وارد بازار کار شوند. در واقع فضایی برای آشنایی با بازار کار چه در نقش کارآموز چه در نقش نیروی تازه کار.

بیشتر بخوانید: ۹ مهارت مهم برای تبدیل شدن به یک دیجیتال مارکتر حرفه‌ای

حقوق و دستمزد در سال 1402

همانطور که گفتیم در سال 1401 سایت ایران تلنت یک بازنگری در ساختار رابط کاربری وب سایت خود کرد. همچنین بسیاری از گزارشات ایران تلنت IranTalent.com مانند میانگین حقوق و دستمزد مشاغل کشور، دیگر به شکل رایگان قابل استفاده نیست و برای مطالعه باید آنها را خریداری کرد (حق عضویت سالانه در حدود 4 میلیون تومان است.

با این وجود نکاتی از حقوق و دستمزد سال 1401 که توانسته‌ایم آن را از گزارش ایران تلنت استخراج کنیم را برای شما در این جا می‌آوریم. نکاتی که حتما به کارتان می‌آید.

گزارش منتشر شده‌در مورد حداقل میزان حقوق و دستمزد توسط ایران تلنت در سال 1402 به شکل زیر است:

جدول حقوق و دستمزد جاب‌ویژن

نکات مهم حقوق و دستمزد 1402

همچون سال‌های گذشته حقوق و دستمزد افزایش پیدا کرده است ولی در سال 1401 این میزان افزایش بسیار بیشتر از سال‌های گذشته بوده و دلیل اصلی آن نیز تورم بیش از حد بوده است. برخی از مهمترین نکات جدول بالا به شرح زیر است:

معافیت مالی 1402

جالب است بدانید که سقف معافیت مالیاتی کارکنان دولت به 67 میلیون و 200 هزار تومان رسیده‌است و نرخ مالیات بر مازاد این میزان درآمد تعیین می‌شود.

 • 150 میلیون تومان به صورت سالیانه 10%
 • بین 150 تا 200 میلیون تومان سالیانه 15%
 • بین 250 تا 350 میلیون تومان درآمد سالیانه 20%
 • بیشتر از 350 میلیون تومان شامل 30% مالیات

افزایش حقوق بازنشستگان

حداقل حقوق تمام بازنشستگان اعم از کشوری و لشگری و همچنین دیگر صندوق‌های بازنشستگی 5 میلیون تومان تعیین شده‌است. البته این مورد را در نظر داشته باشید که با توجه به سال بازنشسته شدن و همچنین میزان سال‌های کارکرد هر بازنشسته متفاوت است.

افزایش حقوق 1402 برای چه افرادی است؟

همانطور که مطلع هستید، این میزان افزایش حقوق و دستمزد برای برخی از کارکنان و افراد شاغل است که فهرست آن شامل موارد زیر است:

 • نیرو مسلح
 • کلیه دستگاه های اجرایی
 • کارکنان انرژی اتمی
 • قاضی ها
 • موسسه‌های آموزش عالی
 • اعضای هیئت علمی

به‌گفته برخی مدیران از جمله دلایل این تفاوت مذاکره بیشتر آقایان در مورد سطح درآمدشان و یا در بعضی موارد ساعات حضور بیشترشان در محل کار است.

سوالات متداول

بهترین سایت کاریابی تهران کدام است؟

سایت ایران تلنت، ای استخدام، جاب‌ویژن، جابینجا، لینکدین، کارلنسر، کاربوم از جمله سایت های استخدام و کاریابی است.

بهترین وبسایت های کاریابی برای برنامه نویسان چیست؟

جابینجا jobinja، کوئرا quera، ایران تلنت irantalent، جاب‌ویژن jobvision و … می‌باشد

سایت‌های کاریابی در خارج از کشور کدامند؟

career jet, indeed, ceoworldwide,teach away, link up, linkedin , ….

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0