6  اشتباه رایج در مدیریت اینستاگرام که مانع رشد برند می شوند

اشتباهات رایج در مدیریت اینستاگرام

بیش از 25 میلیون حساب کاربری تجاری در اینستاگرام وجود دارد و روزانه بیش از 200 میلیون بازدید از حساب‌های کاربری تجاری اتفاق می‌افتد. با توجه به این آمار و ارقام مشخص است که مدیریت اینستاگرام برای کارشناسان بازاریابی کار ساده‌ای نیست.

در صورتی که قصد دارید تولید محتوا و مدیریت شبکه های اجتماعی خود را برونسپاری کنید، می‌توانید از خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان بهره‌مند شوید. همچنین برای دریافت مشاوره رایگان نیز می‌توانید با شماره 02189337 داخلی 706 تماس بگیرید.

خیلی از برندها در مدیریت اینستاگرام خود مرتکب اشتباهاتی می‌شوند که البته قابل اصلاح نیز هستند. در ادامه این مقاله شش اشتباه رایج در مدیریت اینستاگرام را معرفی می‌کنیم و چگونگی جلوگیری از وقوع این اشتباهات را بررسی می‌کنیم.

1) عدم انتقال درست مفاهیم و عدم تعامل با کاربران

شما بدون این که به جنبه‌های خلاقانه پست خود فکر کنید، با عجله آن را منتشر می‌کنید و امیدوار هستید که اینستاگرام معجزه ای کرده و برند شما را به یک برند محبوب تبدیل کند. شما سعی در انتقال مفاهیم و پیام‌هایی دارید، اما پست شما در انتقال آن‌ها به مخاطبین موفق عمل نمی‌کند.

چگونه از این مورد جلوگیری کنیم: بزرگترین اشتباه زمانی رخ می‌دهد که شما پست را ارسال می‌کنید و سپس محو می‌شوید. پاسخ دادن به نظرات کاربران به تنهایی کافی نیست. به برقراری ارتباط بیشتر با سایر کاربران اینستاگرام، به خصوص کسانی که منافع مشترکی با برند شما دارند، بپردازید. هشتگ‌های مرتبط با حرفه خود را جستجو کنید تا پست‌های مرتبط را پیدا کنید و در زیر آن پست‌ها به بحث و تبادل نظر بپردازید. نظرات شما باید طبیعی و متناسب بوده تا جرقه‌ای برای شروع یک مکالمه باشد. شما می توانید یک سؤال بپرسید و یا به متن آن پست واکنشی نشان دهید. از ارائه نظرات عمومی، مانند “خیلی خوب است” یا “من عاشق این پست هستم” اجتناب کنید.

2) استفاده نادرست از هشتگ‌ها

هشتگ‌ها بخش مهمی از بازاریابی در اینستاگرام هستند و می‌توانند راه مناسبی باشند برای افزایش دسترسی به دیگر افراد مدنظر شما و یا شناخته شدن شما توسط مشتریان و طرفدارانی که علاقه‌مند به محتوا، محصولات و خدمات شما هستند. البته در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد از  هشتگ‌ها می‌تواند تأثیرات بدی داشته باشد.

چگونه از این مورد جلوگیری کنیم: یک فرمول واحد برای موفقیت در مورد استراتژی هشتگ وجود ندارد. عملکرد هشتگ‌های خود را بررسی و ارزیابی کنید تا ببینید کدام یک بیشتر با مخاطبان شما ارتباط برقرار کرده و منجر به افزایش تعامل می‌شوند. سپس استفاده از این هشتگ‌ها را در اولویت قرار دهید.

3) انتشار بیش از حد محتوا

ایسنتاگرام، پلتفرمی برای تعامل است. اگرچه ممکن است موارد مهم زیادی راجع به کسب‌وکار خود برای گفتن داشته باشید، اما سعی کنید که همه آن ها را در یک مرتبه ارائه نکنید. مشاهده پنج عکس از یک پروفایل آن هم به صورت متوالی در قسمت فید، می‌تواند باعث شود کاربران در ادامه تعامل با شما تجدید نظر کنند.

چگونه از این مورد جلوگیری کنیم: اگر مطالب زیادی برای ارسال دارید، از ویژگی‌های تعاملی مانند استوری اینستاگرام یا قابلیت لایو استفاده کنید. برای مثال  Everlaneرا در نظر بگیرید که یک نمونه موفق از مدیریت اینستاگرام است. آن‌ها مخاطبان را برای دیدن استوری‌های اینستاگرام خود دعوت می‌کنند تا پشت صحنه شغل آن‌ها را که مربوط به پوشاک است، ببینند و یا اگر سؤالی در مورد لباس ها دارند، بپرسند.

4) انتشار پست‌هایی که بیش از حد ویرایش شده‌اند

خیلی از برندها پست‌هایی را منتشر می‌کنند که به علت ویرایش و پرداخت بیش از حد دیگر اصیل و واقعی به نظر نمی‌رسند. البته هدف آن‌ها به رخ کشیدن کیفیت برندشان است. در حالی که این سبک محتوا ممکن است، عملکرد معکوس داشته باشد. به عنوان مثال،Guardian با تجزیه و تحلیل داده‌های اینستاگرام خود متوجه شد که در اینستاگرام ایجاد فیلم‌هایی که زیاد ویرایش شده‌اند ارزش لازم برای سرمایه گذاری را ندارد.

چگونه از این مورد جلوگیری کنیم: سادگی، یک اصل مهم در تولید محتوا برای اینستاگرام است. پست‌های اصیل ترکیبی از محتوای استاتیک و ویدئویی هستند که شرح حالی از افراد، مکان‌ها و چیزهای مختلف را به شیوه‌ای خلاقانه ارائه می‌کنند.

5) فالوورها، لایک‌ها و کامنت‌های رباتی (فیک) خریداری شده

با توجه به افزایش روزافزون کمپین‌های تبلیغاتی در اینستاگرام، به دست آوردن فالوور از راه طبیعی روز به روز سخت‌تر می‌شود. این عامل باعث ایجاد وسوسه برای استفاده از راه‌های به ظاهر آسان می‌شود، راه‌هایی مثل دور زدن سیستم با خرید فالوور از ربات‌هایی که این کار را انجام می‌دهند. در ازای پولی که می‌پردازید، می‌توانید در عرض چند ساعت هزاران فالوور جدید دریافت کنید. اما اقداماتی مثل خرید لایک، فالوور و نظرات، احتمالا شما را از رسیدن به اهداف خود دور می‌کنند.

اگرچه شما می‌توانید از تعاملات و آمار فالوورهای جعلی استفاده کنید، اما آن‌ها هیچ‌گاه قرار نیست به مشتری شما تبدیل شوند. فایده حضور صدها هزار فالوور که هرگز با محتوای شما تعامل ندارند چیست؟

چگونه از این مورد جلوگیری کنیم: راهکار اصلی برای جذب ارگانیک فالوورهای واقعی، این است که به طور مداوم محتوایی عالی و جذاب به اشتراک بگذارید. برای آشنایی با راه‌های ارگانیک افزایش به مقاله راه های افزایش فالوور در اینستاگرام مراجعه کنید.

6) ایجاد استراتژی‌ها بدون ارزیابی عملکرد

ایجاد استراتژی بدون بررسی‌های لازم حتی بدتر از نداشتن استراژی است. اکثر اوقات در چنین شرایطی استراتژی‌های بی شماری ایجاد می‌کنید. در این حالت همه استراتژی‌ها را به سرعت پیاده‌سازی می‌کنید و در نهایت متوجه می‌شوید که هیچ کار مثبتی انجام نداده‌اید.

چگونه از این مورد جلوگیری کنیم: تنها یک استراتژی و یک هدف داشته باشید، این استراتژی می‌تواند هدایت ترافیک به وب سایت، ایجاد آگاهی در مورد برند و یا موارد دیگری باشد. آنچه به شما برای حرکت در راستای استراتژی کمک خواهد کرد استفاده از تجزیه و تحلیل های صحیح اینستاگرامی است. (وسواس بیش از حد راجع به تعداد فالوورهای خود نداشته باشید و از ابزارهای تحلیل اینستاگرام استفاده کنید). شاخص‌های کلیدی عملکرد شبکه‌های اجتماعی به شما کمک می‌کنند تا استراتژی خود را برای دستیابی به هدف مورد نظر تنظیم کرده و یا بهبود دهید.

جمع بندی

با اصلاح این شش اشتباه رایج درمدیریت اینستاگرام و با تولید محتوای باکیفیت، حساب اینستاگرام شما قابلیت این را خواهد داشت که به یکی از ارزشمندترین دارایی‌های شما در مجموعه بازاریابی تبدیل شود.