اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰

زمان مطالعه 10 دقیقه2.2K۰

وبسایت Influencer Marketing Hub در گزارش سال ۲۰۲۰ بنچمارک اینفلوئنسر مارکتینگ خود با مطالعه ۴۰۰۰ آژانس و کارشناس بازاریابی، دیدگاه‌ها و نقطه نظرات آن‌ها را در رابطه با اینفلوئنسر مارکتینگ جویا شد. علاوه بر نتایج این مطالعه، مشاهدات آماری CreatorIQ که ارائه‌دهنده خدمات نرم‌افزاری برای اینفلوئنسر مارکتینگ است نیز در این گزارش آمده است.

مهم‌ترین خروجی این مطالعات و آمارها این است که اینفلوئنسر مارکتینگ کماکان یک روش بسیار محبوب و کارآمد بازاریابی است. با اینکه این صنعت منتقدین زیادی دارد، کماکان کارایی و تاثیرگذاری خود را حفظ کرده است. در این مقاله خلاصه‌ای از نتایج به‌دست‌آمده از مطالعه اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ را بررسی خواهیم کرد.

نتایج مهم مطالعه اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰

حجم صنعت اینفلوئنسرمارکتینگ در سال ۲۰۲۰ به حدود ۹.۷ میلیارد دلار خواهد رسید.

بیش از ۳۸۰ آژانس و پلتفرم بازاریابی با تمرکز روی اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۱۹ تأسیس شدند.

به طور میانگین هر یک دلاری که برای خرید رسانه در این حوزه هزینه شده ۵.۷۸ دلار آورده داشته است.

میزان همکاری برندهای بزرگ با میکرواینفلوئنسرها نسبت به سال ۲۰۱۶، ۳۰۰% افزایش داشته است.

نزدیک به ۹۰ درصد تمام کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ از اینستاگرام به عنوان یکی از رسانه‌های خود استفاده می‌کنند.

شرکت‌های بزرگ تعداد اینفلوئنسرهای حاضر در کمپین‌های خود نسبت به دو سال قبل، تقریباً دو برابر کرده‌اند.

نزدیک به ۸۰ درصد جامعه مورد مطالعه اعلام کرده‌اند در سال ۲۰۲۰ یک ردیف بودجه مشخص را به اینفلوئنسر مارکتینگ اختصاص خواهند داد.

۶۵ درصد جامعه مورد مطالعه، میزان بازگشت سرمایه کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ خود را محاسبه می‌کنند.

متداول‌ترین معیار سنجش موفقیت کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ در حال حاضر میزان فروش یا همان نرخ تبدیل است.

تقلب اینفلوئنسرها یک نگرانی فزاینده از نظر جامعه مورد مطالعه است.

بیش از دو سوم جامعه مورد مطالعه با پدیده تقلب اینفلوئنسرها مواجه شده‌اند.

۶۸% جامعه مورد مطالعه، ترجیح می‌دهند از اینفلوئنسر مارکتینگ در قالب کمپین‌ها استفاده کنند نه به صورت دائمی.

پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب مهم‌ترین دغدغه شرکت‌هایی است که می‌خواهند خودشان کمپین خود را مدیریت کنند.

اگر قصد راه‌اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ دارید، می‌توانید از خدمات تبلیغات دیجیتال و اینفلوئنسر مارکتینگ آژانس دیجیتال مارکتینگ لاوان استفاده کنید. همچنین برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره  ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

روش انجام مطالعه

برای این مطالعه ۴۰۰۰ فرد یا شرکت از حوزه‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفته‌اند. ۳۴% مشارکت‌کنندگان خود را برند یا نماینده برند توصیف کرده‌اند، ۳۱% در آژانس‌های بازاریابی و ۴% نیز در آژانس‌های روابط عمومی کار می‌کنند. بقیه افراد نیز در حوزه‌ها و تخصص‌های متنوعی مشغول به کار هستند.

۷۰ درصد جمعیت مورد مطالعه در حوزه B2C و ۳۰ درصد بقیه نیز در حوزه B2B فعال هستند. بیشترین افراد مشارکت‌کننده در صنایع مد و زیبایی (۲۴%)، سفر و سبک زندگی (۱۳%)، سلامت و تندرستی (۱۲%)، بازی (۷%)، ورزش (۵%) و خانواده، مراقبت از فرزندان و خانه‌داری (۵%) بودند، ۳۱% باقیمانده نیز به صنایع و دسته‌بندی متنوع و مختلف تعلق داشتند. ترکیب صنایع مورد بررسی در این مطالعه تقریباً فضای بازار اینفلوئنسر مارکتینگ را به خوبی مدل می‌کند.

۴۵% مشارکت‌کنندگان در این مطالعه از ایالات متحده، ۱۶% از اروپا، ۱۲ از آسیا، ۵% از آفریقا و ۱۵% نیز از سایر نقاط دنیا بودند. بیشتر افراد مورد مطالعه به شرکت‌های نسبتاً کوچک تعلق داشتند، ۴۰% آن‌ها از شرکت‌هایی با تعداد کارمند کمتر از ۱۰ نفر بودند. ۲۲% افراد مورد مطالعه از شرکت‌هایی بودند که ۱۰ تا ۵۰ کارمند داشتند، ۱۴% از شرکت‌هایی با ۵۰ تا ۱۰۰ کارمند، ۱۳% از شرکت‌هایی با ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ و ۱۰% نیز از شرکت‌های بزرگ با تعداد کارمندان بیش از ۱۰۰۰ نفر بودند.

 

حجم صنعت اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ به حدود ۹.۷ میلیارد دلار خواهد رسید

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال 2020

یکی از بهترین راه‌ها برای مشاهده رشد اینفلوئنسر مارکتینگ بررسی روند افزایش حجم بازار این صنعت در سال‌های اخیر است. در سال ۲۰۱۶، ارزش کل بازار این صنعت ۱.۷ میلیارد دلار بود. از آن سال تا به امروز این حجم هر ساله با سرعت زیادی رشد کرده است و حداقل رشد سالانه آن چیزی حدود ۵۰% بوده است. این بدین معنی است که حجم صنعت اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ به رقم ۹.۷ میلیارد دلار خواهید رسید.

بیش از ۳۸۰ آژانس و پلتفرم اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۱۹ تأسیس شدند

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال 2020

از زمانی که اینفلوئنسر مارکتینگ به عنوان یک صنعت شناخته شده است، شرکت‌ها و پلتفرم‌های زیادی برای پشتیبانی برندها و اینفلوئنسرها و تسهیل فعالیت‌های این حوزه شکل گرفته‌اند. اینفلوئنسر مارکتینگ بدون استفاده از خدمات این شرکت‌ها و برنامه‌ها بسیار کند و زمان‌بر خواهد بود، مخصوصاً مرحله پیدا کردن اینفلوئنسر مناسب انرژی و زمان زیادی می‌طلبد.

در ۱۲ ماه گذشته، ۳۸۰ پلتفرم و آژانس اینفلوئنسر مارکتینگ وارد بازار این صنعت شده‌اند. در سال ۲۰۱۵ تعداد این شرکت‌ها و پلتفرم‌ها فقط ۱۹۰ مورد بود. این تعداد در سال ۲۰۱۶ به ۳۳۵ مورد رسید و در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب به اعداد ۴۲۰، ۷۴۰ و ۱۱۲۰ رسید. تعداد پلتفرم‌ها و شرکت‌های اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۱۹ چیزی حدود سه برابر تعداد این شرکت‌ها در سال ۲۰۱۷ است و این بیانگر گرایش فزاینده شرکت‌ها به برونسپاری فعالیت‌های مرتبط با اینفلوئنسر مارکتینگ است.

نرخ تعامل میکرواینفلوئنسرها و نانواینفلوئنسرها بیشتر از سوپراستارهای شبکه‌های اجتماعی است

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال 2020

بیش از ۱۰۰ هزار پورفایل اینفلوئنسر در پلتفرم‌های اینستاگرام، تیک تاک و توئیتر مورد بررسی قرار گرفتند تا رابطه بین تعداد فالوئرها و نرخ تعامل مورد بررسی قرار بگیرد. نتیجه این مطالعه این بود که اینفلوئنسرهایی که تعداد فالوئر بیشتری دارند نرخ تعامل کمتری نسبت به اینفلوئنسرهایی دارند که فالوئرهایی کمتری دارند.

این امر در اینستاگرام به وضوح مشخص است؛ نرخ تعامل نانو اینفلوئنسرها با تعداد فالوئر کمتر از ۱۰۰۰ نفر، تقریباً هفت برابر نرخ تعامل مگا اینفلوئنسرهایی است که بیش از ۱۰۰ هزار فالوئر دارند (۷.۲% در برابر ۱.۱%). این روند در مورد سایر طبقه‌بندی‌های اینفلوئنسرها نیز صادق است.

در مورد پلتفرم‌های دیگر تفاوت میان طبقه‌های مختلف اینفلوئنسرها این قدر شدید نیست اما همین الگو در آن‌ها نیز مشاهده می‌شود.  به طور کلی نرخ تعامل در توئیتر کمتر از سایر پلتفرم‌هاست. اینفلوئنسرهای توئیتری که کمتر از ۱۰۰۰ فالوئر دارند، نرخ تعامل ۱.۴ درصدی دارند. در حالی که اینفلوئنسرهایی که بیش از ۱۰۰ هزار فالوئر دارند نرخ تعامل ۰. ۳ درصدی دارند.

نرخ تعامل در تیک تاک در تمام سطوح تعداد فالوئر بیشتر از سایر پلتفرم‌هاست اما در تیک تاک نیز با افزایش تعداد فالوئر میزان نرخ تعامل کاهش می‌یابد. نانو اینفلوئنسرها در تیک تاک نرخ تعامل ۹.۳۸ درصدی دارند در حالی که سوپراستارهای تیک تاک نرخ تعاملی حدود ۵.۳ درصد دارند.

میزان جستجوی کلمه اینفلوئنسر مارکتینگ (Influencer Marketing) در گوگل همچنان در حال افزایش است

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال 2020

میزان جستجوی کلمه Influencer Marketing از ۳۹۰۰ جستجو در ماه در سال ۲۰۱۵ به ۶۴۶۰ جستجو در سال ۲۰۱۶ و ۲۱۰۰۰ جستجو در سال ۲۰۱۷ رسید و این مقدار در سال ۲۰۱۸ به ۶۱۰۰۰ جستجو در ماه رسید. با اینکه نرخ رشد تعداد جستجوها کمی کاهش داشته اما تعداد جستجوها همچنان در حال افزایش است و سال ۲۰۱۹ به ۷۰۰۰۰ جستجو در ماه رسید. با توجه به نرخ رشد تعداد جستجوها خیلی طول نخواهد کشید تا به عدد ۱۰۰ هزار جستجو در ماه برسیم.

تقریباً در تمام کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ از اینستاگرام استفاده می‌شود

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال 2020

CreatorIQ پلتفرم‌های شبکه اجتماعی را که برندها برای اجرای کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ از آن استفاده می‌کنند مورد بررسی قرار داده است. از سال ۲۰۱۵ که این بررسی انجام می‌شده است اینستاگرام بیشترین محبوبیت را در بین پلتفرم‌ها داشته است ولی تا سال ۲۰۱۹ این محبوبیت کماکان در حال افزایش است و در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد تمام کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ از اینستاگرام به عنوان یکی از رسانه‌های خود استفاده می‌کنند.

در مقابل، فیسبوک، توئیتر و یوتیوب نسبت به گذشته حضور کمرنگ‌تری در کمپین‌ها دارند. پینترست دائماً در حال نوسان بوده و در حال حاضر حدود ۱۰ درصد کمپین‌ها از این پلتفرم استفاده می‌کنند.

یک تغییر روند آشکار از همکاری با مگا اینفلوئنسرها به سمت همکاری با میکرو اینفلوئنسرها مشاهده می‌شود

داده‌های CreatorIQ نشان می‌دهد که یک تغییر آشکار در میزان همکاری برندها با مگا اینفلوئنسرها و میکرو اینفلوئنسرها در حال وقوع است. در مورد کارایی بیشتر میکرو اینفلوئنسرها مطالب زیادی نوشته شده است و این دسته از اینفلوئنسرها از نظر فالوئرهایشان تخصص بیشتری در حوزه‌های مخصوص خودشان دارند اما سلبریتی‌ها و مگا اینفلوئنسرها بخاطر شهرتشان فالوئرهای بیشتری دارند.

نسبت همکاری با مگا اینفلوئنسرها (افرادی که بیش از ۱ میلیون فالوئر دارند) به میکرو اینفلوئنسرها (افرادی که کمتر از ۱۰۰ هزار فالوئر دارند) از ۱ به ۳ در سال ۲۰۱۶ به ۱ به ۱۰ در سال ۲۰۱۹ رسیده است. این بدین معنی است که در حال حاضر به ازای هر مگا اینفلوئنسر در یک کمپین ۱۰ میکرو اینفلوئنسر حضور دارد در حالی که این تعداد در سال ۲۰۱۶ سه نفر بود.

حدود ۸۰ درصد مشارکت‌کنندگان قصد دارند یک ردیف بودجه مشخص برای اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ داشته باشند

اینفلوئنسر مارکتینگ

رضایت شرکت‌ها از نتایج کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ روی نحوه برنامه‌ریزی آن‌ها برای آینده تأثیرگذار بوده است. ۷۸% مشارکت‌کنندگان در این مطالعه گفته‌اند قصد دارند برای اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ بودجه مشخص  اختصاص دهند.

دو سوم مشارکت‌کنندگان در مطالعه قصد دارند هزینه‌های خود را  برای اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ افزایش بدهند

اینفلوئنسر مارکتینگ

۶۶ درصد افرادی که برای اینفلوئنسر مارکتینگ بودجه‌بندی کرده‌اند می‌گویند که مقدار بودجه اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ افزایش خواهند داد. ۱۷ درصد نیز می‌خواهند مقدار بودجه خود را برای سال ۲۰۲۰ در رقمی که برای سال ۲۰۱۹ تعیین کرده بودند ثابت نگه دارند. ۱۳ درصد نیز در مورد میزان تغییرات بودجه خود تصمیم نگرفته بودند. در این میان ۴ درصد نیز تمایل به کاهش بودجه اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ داشتند. این آمارها نشانه دیگری برای این موضوع است که اینفلوئنسر مارکتینگ کماکان با قدرت به راه خویش ادامه می‌دهد.

تقریباً ۸۰ درصد از مشارکت‌کنندگان قصد دارند حداقل ۱۰ درصد از بودجه بازاریابی خود در سال ۲۰۲۰ را به اینفلوئنسر مارکتینگ اختصاص دهند

اینفلوئنسر مارکتینگ تنها یک بخش از آمیخته بازاریابی شرکت‌هاست و اکثر شرکت‌ها بودجه بازاریابی خود بین رسانه‌های مختلفی تقسیم می‌کنند تا بیشترین تأثیرگذاری بر مخاطبین را داشته باشند. بسیاری از شرکت‌ها قصد دارند که در آمیخته بازاریابی خود از اینفلوئنسر مارکتینگ نیز بهره ببرند.

۳۹ درصد از شرکت‌ها بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از بودجه بازاریابی خود را به اینفلوئنسر مارکتینگ اختصاص می‌دهند. همچنین ۲۳ درصد از شرکت‌ها نیز ۲۰ تا ۳۰ درصد بودجه بازاریابی خود را به اینفلاوئنسر مارکتینگ اختصاص می‌دهند. این آمار بیانگر اهمیت رو به رشد این نوع بازاریابی در آمیخته بازاریابی شرکت‌هاست. این اهمیت در بعضی شرکت‌ها به جایی رسیده است که ۹ درصد شرکت‌ها بیش از ۴۰ درصد بودجه بازاریابی خود را به اینفلوئنسر مارکتینگ اختصاص داده‌اند. به طور کلی ۷۸ درصد از شرکت‌ها بیش از ۱۰ درصد بودجه بازاریابی خود را به اینفلوئنسر مارکتینگ اختصاص داده‌اند.

اکثر کارشناسان بازاریابی اعتقاد دارند که مشتریان جذب‌شده از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ کیفیت بالاتری نسبت به مشتریان جذب‌شده از سایر کانال‌ها دارند

اینفلوئنسر مارکتینگ

شرکت‌ها برای اهداف متفاوتی از کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند. خیلی از شرکت‌ها فقط به دنبال افزایش آگاهی مخاطبین از برند خود هستند و بعضی نیز بیشتر به دنبال افزایش مستقیم میزان فروش هستند.

اکثر مشارکت‌کنندگان در مطالعه وضعیت اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰، معتقدند که مشتریان جذب‌شده از طریق کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ بسیار باکیفیت هستند. ۷۲ درصد از مشارکت‌کنندگان اعتقاد دارند که مشتریان جذب‌شده از طریق اینفلوئنسر مارکتینگ باکیفیت‌تر از مشتریان جذب‌شده از طریق سایر کانال‌های بازاریابی هستند.

حدود ۸۰ درصد کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ در داخل خود شرکت‌ها مدیریت می‌شوند

۷۸ درصد مشارکت‌کنندگان در این مطالعه، کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ در داخل شرکت مدیریت می‌کنند و ۲۲ درصد دیگر از خدمات آژانس‌ها و پلتفرم‌های مخصوص اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کنند.

از آنجایی که کار کردن با تعداد زیاد اینفلوئنسرها در کمپین‌هایی که از میکرو اینفلوئنسرها و نانو اینفلوئنسرها استفاده می‌کنند برای شرکت‌ها سخت است، آن‌ها بیشتر در این کمپین‌ها به سراغ آژانس‌های متمرکز بر خدمات اینفلوئدنسر مارکتینگ می‌روند یا از پلتفرم‌های مخصوص اینفلوئنسر مارکتینگ استفاده می‌کند. با توجه به گرایش هر چه بیشتر به استفاده از اینفلوئنسرهای کوچکتر در کمپین‌ها، گرایش شرکت‌ها به برونسپارذی کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ رو به افازیش است.

آگاهی از برند همچنان مهم‌ترین هدف شرکت‌ها از اجرای کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ در سال ۲۰۲۰ است ولی میزان محبوبیت فروش رو به افزایش است

اینفلوئنسر مارکتینگ در سال 2020

۴۰ درصد از مشارکت‌کنندگان در این مطالعه می‌گویند که هدف آن‌ها از کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ، افزایش آگاهی مخاطبین از برندشان است. ۳۶ درصد از آن‌ها نیز روی فروش تمرکز دارند. ۲۴ درصد نیز هدف خود را دسترسی به محتوای تولیدشده توسط کاربران می‌دانند.

تقلب اینفلوئنسرها یکی از نگرانی رو به رشد در میان شرکت‌هاست

یکی از موضوعاتی که در سال‌های اخیر خیلی به آن پرداخته شده است بحث تقلب اینفلوئنسرهاست. خوشبختانه ابزارهای زیادی وجود دارند که دست متقلبین را رو می‌کنند و این امر می‌تواند به کاهش تأثیر اتقبل اینفلوئنسرها در کارایی کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ بیانجامد. اما با همه این اوصاف، بحث تقلب اینفلوئنسرها هنوز هم از نگرانی‌های مهم شرکت‌ها و برندهاست و ۶۸ درصد از آن‌ها نگران این موضوع هستند.

بیش از دو سوم مشارکت‌کنندگان در این مطالعه مدعی هستند که در گذشته در معرض تقلب اینفلوئنسرها قرار گرفته‌اند. این امر اهمیت استفاده از پلتفرم‌ها و یا آژانس‌های حرفه‌ای اینفلوئنسر مارکتینگ را نشان می‌دهد، چرا که با استفاده‌ از ابزارهای موجود می‌توانند ریسک این موضوع را بسیار کاهش داد.

از نظر برندها یافتن اینفلوئنسر مناسب برای کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ سخت‌‌تر از گذشته شده است

در این مطالعه از مشارکت‌کنندگان پرسیده شد که میزان سختی پیدا کردن اینفلوئنسر مرتبط با حوزه کاری خود را درجه‌بندی کنند. ۲۳ درصد از آن‌ها این کار را بسیار سخت و ۶۲ درصد آن از نظر سختی متوسط ارزیابی کردند. تنها ۱۴ درصد از مشارکت‌کنندگان این کار را ساده ارزیابی کردند.

با اینکه در حال حاضر پلتفرم‌های بیشتری برای کمک به برندها برای یافتن اینفلوئنسر مناسب وجود دارند، نسبت شرکت‌هایی که این کار را سخت و بسیار سخت می‌دانند نسبت به گذشته افزایش داشته است. این امر نشان می‌دهد که پلتفرم‌های مخصوص اینفلوئنسر مارکتینگ نتوانسته‌اند قابلیت‌های خود را به خوبی برای شرکت‌ها تبیین کنند و احتمالاً باید تمرکز بیشتر روی برنامه‌های تبلیغاتی و بازاریابی خدمات خود داشته باشند.

مشارکت‌کنندگان در این مطالعه می‌گویند ۴۷% بودجه اینفلوئنسر مارکتینگ خود را به میکرو اینفلوئنسرها اختصاص می‌دهند

مشارکت‌کنندگان در این مطالعه می‌گویند ۴۷% بودجه اینفلوئنسر مارکتینگ خود را به میکرو اینفلوئنسرها اختصاص می‌دهند، این در حالی است که فقط ۲۳ درصد بودجه را به اینفلوئنسرهای مشهور اختصاص می‌دهند.

یکی از مسائلی که صنعت اینفلوئنسر مارکتینگ با آن دست و پنجه نرم می‌کند این است که شرکت‌ها را از این امر آگاه کند که افراد مشهور لزوماً تاثیرگذار نیستند. واقعیت این است که مردم به میکرو اینفلوئنسرها خیلی بیشتر از ستاره‌ها اعتماد دارند و احتمال اینکه به توصیه یک میکرو اینفلوئنسر عمل کنند خیلی بیشتر از این است که به توصیه یک سلبریتی واکنش نشان دهند.

پس تعجبی ندارد که هر چه دانش و تجربه شرکت‌ها در مورد اینفلوئنسر مارکتینگ بیشتر می‌شود، کمپین‌های اینفلوئنسر مارکتینگ خود را به استفاده بیش از پیش از میکرو اینفلوئنسرها سوق می‌دهند.

کمپین‌ اینفلوئنسر مارکتینگ هم اکنون یکی از روش‌های فوق‌العاده برای در حوزه تبلیغات دیجیتال با هدف جذب مشتری و آگاهی از برند محسوب می‌شود. شرکت تبلیغاتی لاوان افتخار این را داشته است که تاکنون با بیش از ۱۵۰ ایفنلوئنسر در حوزه‌های مختلف همکاری داشته است.

اگر شما هم قصد راه‌اندازی کمپین اینفلوئنسر مارکتینگ دارید، می‌توانید از خدمات اینفلوئنسر مارکتینگ آژانس تبلیغاتی لاوان استفاده کنید. همچنین برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره  ۸۸۸۷۰۷۲۲ تماس بگیرید.

به نظر شما موفق‌ترین کمپین اینفلوئنسر مارکتینگی که اخیرا اجرا شده متعلق به کدام برند بوده است؟

منبع:

https://influencermarketinghub.com/influencer-marketing-benchmark-report-2020/

لینک کوتاه
https://www.imarketor.com/eaPwW

841 نوشته
آیمارکتور به عنوان یک رسانه مستقل و مشاور در حوزه بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات فعالیت می‌ کند. آیمارکتور با هدف بررسی و معرفی کمپین های بازاریابی ، دیجیتال مارکتینگ ، برندینگ و تبلیغات برندهای داخلی و خارجی و همچنین ارائه به روزترین مقالات این حوزه‌ها راه‌اندازی شده است.

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند