روش‌های جذب مشتری در اینستاگرام (قسمت اول)

جذب مشتری در اینستاگرام
به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0

جذب مشتری در اینستاگرام به دغدغه اصلی کسب‌وکارها و برندها تبدیل شده است. صاحبان کسب‌وکارها می‌خواهند با کم‌ترین هزینه؛ بیشترین بازدهی از تبلیغات در اینستاگرام را داشته باشند. در این سلسله مقالات به شما توضیح می‌دهیم که چگونه با کم‌ترین هزینه بیشترین جذب مشتری در اینستاگرام را داشته باشید. شاید این نکات به ظاهر ساده باشد اما مطمئن باشید همین نکات ساده تاثیر شگفت‌انگیزی بر جذب فالوئر خواهد گذاشت.
قسمت‌های دیگر این مقاله‌ را با موضوع  قرار دادن لینک در بیو اینستاگرام و همه فوت‌ و فن‌های آن، نحوه نگارش کپشن مناسب برای اینستاگرام، گذاشتن لینک در استوری اینستاگرام، نحوه استفاده از Insight اینستاگرام و معرفی اپلیکیشن Threads را بخوانید. با خواندن این سلسله مقالات به راهنمای جامع و کاملی از روش‌های جذب مشتری در اینستاگرام دست پیدا می‌کنید.

جذب مشتری در اینستاگرام با Swipe Up

کسب‌وکارها و برندها این قدر روی استوری  و عکس‌های اینستاگرام متمرکز شده‌اند که فراموش کرده‌اند می‌شود افراد را واداشت کاری کنند که آنها را از محیط اینستاگرم خارج کنند! شاید تعجب کنید اما یکی از روش‌های چدب مشتری در اینستاگرام این است که آن‌ها را از صفحه اینستاگرام خود به سایت‌مان منتقل کنیم.
اگر ویژگی Swipe Up را در استوری نداشته باشیم، نمی توانیم ترافیک سایت را هدایت کنیم. اما حتی اگر لینک Swipe Up را نداشته باشید، راه حل‌های خاصی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. با این روش‌ها کاربران را به وب سایت، پروفایل  لینک موجود در بیوی خود یا هر کجا که دوست دارید آنها بروند، هدایت کنید.

بهینه سازی پروفایل اینستاگرام

برای جذب مشتری در اینستاگرام ابتدا پروفایل شما باید برای این نوع تبدیل به مشتری آماده و به حالت حداکثری تبدیل شود.
باید شرح تصاویری در اینستاگرام بنویسید که باعث شود افراد به فراخوان شما جواب مثبت دهند. محتوای شما باید این قدر جذاب باشد تا آنها را مجبور به خواندن شرح تصویر کند.
سرانجام ، شما باید به معیارها و آمارهای موجود در محتوای اینستاگرام خود توجه کنید تا بفهمید که در واقع چه نوع محتوایی باعث تبدیل به مشتری می‌شود زیرا ممکن است محتوای با جذابیت بالا تبدیل به مشتری خوبی نداشته باشد.

نام و نام کاربری

نام و نام کاربری تنها معیارهای قابل جست‌وجو در اینستاگرام است. به این معنی که هر آنچه را که در بیوی خود قرار می دهید در هر لحظه قابل جست‌وجو نیست.
اگر شما یک متخصص اینستاگرام (Instagram expert)هستید، در صورتی که این واژه ها در نام یا نام کاربری شما نباشد ، در جستجو برای “متخصص اینستاگرام” ظاهر نمی شوید. به یک مثال توجه کنید:
در خط اول بیوی جین ” Blogger ” ، و نوع دسته بندی شغلی نیز در زیر نام او نوشته شده است. جین همه کسب وکار خود را بر پایه وبلاگ نویسی بنا کرده است. او کارش را این گونه شروع کرد و به وبلاگ نویس برتر دنیا درحوزه مارکتینگ اینستاگرامی تبدیل شد.
او به عنوان یک نویسنده شناخته می‌شود. بنابراین افراد معمولاً بابت یک نوع محتوای نوشتاری به سراغ او می‌آیند. با این که او اکنون ویدئو و صوت بیشتری تولید می‌کند، هنوز هم در درجه اول به عنوان مولف و وبلاگ نویس و سپس به عنوان سخنران و مشاور شناخته می‌شود.
جذب مشتری در اینستاگرام

“نام” شما می‌تواند چیزی بیش از نام شما باشد. همچنین می‌توانید از ایموجی استفاده کنید. ظاهر برخی از ایموجی ها در بین سیستم عامل‌ها کمی متفاوت است اما در اصل در هر دو دستگاه Android و iOS یکسان هستند.
بهتر است از ایموجی برای جدا کردن کلمات ، نه لزوماً جایگزین کردن آنها استفاده کنید. اگر واقعاً دچار محدودیت کاراکتر هستید و می‌توانید ایموجی واضحی پیدا کنید که جایگزین یک کلمه شود ، این کار را انجام دهید ، اما از ایموجی ها به راحتی برداشت غلط می‌شود.

بیوی اینستاگرام

 1. جین معتقد است بیوی افراد غالباً ناکافی یا نادرست است زیرا به زبان مارکتینگ نوشته شده است. آنها بیوی خود را وقتی که در ابتدا حساب کاربری ایجاد کردند نوشته‌اند، و حالا نمی دانند در آن چه چیزهایی نوشته‌اند یا چرا نوشته‌اند.
 2. بیو همان معرفی 30 ​​ثانیه ای شما در آسانسور است و معمولاً وقتی شخصی به پروفایل شما می‌آید حکم برخورد اول را دارد. اکثر افرادی که بیوی شما را می‌خوانند ، می‌خواهند فقط همان بار اول که به حساب شما می‌آیند آن را بخوانند. وقتی شما را فالو کنند ، دلیلی ندارد برگردند و آن را دوباره بخوانند. بنابراین بیو بایستی برای بازدید کننده جدید نوشته شود.
 3. بیو باید به وضوح مشخص کند که شما چه کسی هستید ، چه کاری انجام می دهید و چه نفعی برای بیننده‌ای که آن را می خواند دارد. همچنین باید حاوی نوعی فراخوان مثل یک فلش باشد که به آدرس سایتتان اشاره می‌کند.
 4. باید برای آن بازدید کننده جدید، حامل پیامی واضح و روشن باشد. مجازید از ایموجی‌ها و زبان عامیانه استفاده کنید و شخصیت و صوت خود را نشان دهید – فقط 150 کاراکتر برای انجام این کار دارید ، پس فضای زیادی نیست.
 5. جین توصیه می‌کند که شخص دیگری بیو را برای شما بنویسد زیرا مردم معمولاً در نوشتن بیوی خود ناتوان هستند. یا می خواهید 4000 کاراکترمطلب بنویسید یا می خواهید همان طور که در مورد کسب و کارتان آن طور شما می بینید صحبت کنید، نه به روشی که مشتریانتان باید آن را ببینند. از کارمندان، خانواده، دوستان و یا همکاران خود بخواهید که آن را برای شما بنویسند.
 6. بیوی اینستاگرام جین توسط الیزا از Tailwind نوشته شده است. الیزا، بیوی جین را برای یک پادکست نوشت و جین از او پرسید که آیا می‌تواند آن بردارد زیرا الیزا شخصیت او را به شکلی تصویر کرده بود که جین هرگز نمی توانست خودش این کاررا انجام دهد. باید مطمئن شوید که مخاطب جدید به سرعت ارزش فالوکردن شما و کارهایی مثل کلیک بر روی لینکها یا دکمه های دیگر را درک می‌کند.
 7. بیوی شما می‌تواند شامل 150 کاراکتر باشد. اگر یک پاراگراف طولانی ایجاد کنید ، معادل حدود پنج سطر از یک متن است. اما به طور معمول ، یک پاراگراف طولانی به دردتان نمی خورد؛ خوب خوانده نمی‌شود و از نظر بصری جذاب نیست. جین عناوین کوتاه و تک به تک، به همراه یک ایموجی در ابتدای هر سطر که با محتوای آن عنوان مرتبط است، را توصيه مي كند.
 8. شروع کردن جمله از سطر جدید در بیو می‌تواند مشکل ساز باشد. کاربران اندروید به آسانی به کلید اینتر دسترسی دارند اما در iOS  پنهان‌تر است. می‌توانید بیوی خود را ابتدا به صورت یک نوت در تلفن خود بنویسید و سپس آن را وارد کنید.
  نکته مهم این است که شما نمی‌توانید در کاراکتر آخر فاصله بگذارید. شما باید تا آخرین حرف ، شماره یا علامت نقطه گذاری به عقب برگردید و سپس اینتر را بزنید.
 9. همچنین نمی‌توانید در هرسطر به عنوان کاراکتر نهایی اموجی بگذارید. اگر این کار را انجام دهید ، وقتی اینتر می‌کنید، به حساب نمی‌آید. آخرین کاراکتر حتما باید یکی از علائم نگارشی یا یک کاراکتر واحد باشد.
 10.  از آنچه در بالا و زیر “… More” قرار می‌گیرد آگاه باشید. اطمینان حاصل کنید که جمله یا عنوان اول، توضیحی کاملاً واضح از کسب وکار شماست ، بارزترین تعریف از کار شماست. “مادر یک عاشق مد” یکی از عناوین بیوی جین است. اما اگر این عبارت در ابتدا می ‌مد ، مردم فرض می‌کردند که پروفایل او مربوط به مد کودکان است. دیگر کسی او را به عنوان یک کارشناس اینستاگرام نمی شناخت.

بیو اینستاگرام

طمینان حاصل کنید که اولین عنوان، رسالت تجاری شما را به روشنی توصیف می‌کند. سپس در عناوین بعدی خصوصیات شخصی اضافه کنید – بیشتر ویژگی های جذاب و بامزه که برند شما را متمایز می‌کند.

منبع: https://www.socialmediaexaminer.com/

به این مطلب رای دهید:
میانگین: 0