اکسپلور اینستاگرام به جای سرچ گوگل ! خریداران در کدام شبکه اجتماعی درباره محصولات تحقیق ‌می‌کنند(بخش اول)

اکسپلور اینستاگرام

اکسپلور اینستاگرام در میان کاربران نقش سرچ گوگل را ایفا می‌کند. در یک تحقیقی که به تازگی منتشر شده، 40٪ کاربران، از شبکه‌‌‌های اجتماعی برای تحقیق در مورد محصول مورد نظر خود استفاده کرده‌اند.
با ارتباط هر چه بیشتر نسل‌ جوان با پلت فرم‌‌‌های شبکه‌‌‌های اجتماعی، میزان سرچ مربوط به محصول که بر روی این پلت فرم‌ها انجام می‌شود ( مانند اکسپلور اینستاگرام)، در حال رشد است.
در حقیقت، افراد 16 تا 24 ساله در حال حاضر تحقیق در مورد محصولات را بیشتر در شبکه‌‌‌های اجتماعی انجام می‌دهند تا موتور‌‌های جستجو.
در طی چند سال گذشته، شبکه‌‌‌های اجتماعی نقش جدید خود را به عنوان بستر‌‌های جست‌وجو در مورد محصول، درک کرده‌اند و محدوده‌ها یا ویژگی‌‌‌های خاصی از پلتفرم‌‌‌های خود را به برندها و محصولات اختصاص ‌می‌دهند.

بخش‌های دیگر مقاله با عنوان تبلیغات در فیس‌ بوک رقیب جدید گوگل !  ؛ آپارات و یوتیوب به جای نوشتن مقاله! ؛ تبلیغ در توئیتر به جای بیلبورد! ؛  ردیت Reddit دنیای جدید برای دیجیتال مارکتینگ ! ؛ تبلیغ در لینکدین به جای آگهی استخدام!  ؛  اینستاگرام یا پینترست ؟ را حتما بخوانید!

از بازاریابی اینستاگرامی غافل نشوید

در دیجیتال مارکتینگ به هیچ عنوان نباید از اینستاگرام چشم پوشی کنید – به خصوص اگر در حال هدف قرار دادن  نسل متولد دهه 70 و به بعد هستید که مخاطبان اصلی این پلت فرم را تشکیل ‌می‌دهند.
سال‌ها است که طرح بصری اینستاگرام آن را به محلی برای اینفلوئنسر مارکتینگ تبدیل کرده است. اینفلوئنسرها به طور مرتب درباره تجربیات خود با محصولات، عکس ها و ویدیو‌‌های تحت حمایت مالی ارسال ‌می‌کنند.
این اینفلوئنسرها مانند یوتیو ، همچنین به طور مرتب پست‌‌های ویدئویی یا استوری‌هایی را منتشر ‌می‌کنند که آموزش ، بررسی و معرفی مربوط به یک محصول را ارائه ‌می‌دهند.
گذشته از اینفلوئنسر مارکتینگ، بسیاری از برندها محصولات خود را در استوری اینستاگرام، لایو اینستاگرام و همچنین از طریق پست‌های ویدیوئی یا عکس استاندارد در فید اینستاگرام تبلیغ ‌می‌کنند.
در اینجا مثالی آورده شده است که کایلی جنر، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت محصولات آرایشی Kylie ، شرحی از محصول را در قالب استوری برای حساب اینستاگرام شرکت خود به صورت فیلم نمایش داده است:

استفاده از اکسپلور اینستاگرام

در کنار استراتژی‌های رایگان، اینستاگرام اکنون پست‌های تبلیغاتی پولی ارائه ‌می‌‌دهد. با مطالب خریدنی ، ‌می‌‌توانید محصولی را در یک پست اینستاگرامی تبلیغ کنید که به کاتالوگ ‌‌فیس‌بوک شما پیوند دارد. در اینجا نمونه‌ای از یک مطلب با امکان خرید ، آورده شده است:

تبلیغ در اینستاگرام تجاریبرای این که واجد شرایط پست‌های با امکان خرید شوید ، باید ‌‌صفحه‌ اینستاگرامی تجاری داشته باشید که به کاتالوگ فیس‌بوک پیوند دارد. این ویژگی نیز فقط برای کسب و کار‌‌هایی ارائه ‌‌می‌شود که کالا‌‌های فیزیکی می‌فروشند.

استوری شما را به اکسپلور اینستاگرام می‌برد

تبلیغ در استوری می‌تواند کسب‌وکار شما را نجات دهد! طبق اعلام اینستاگرام، یک سوم پربازدیدترین استوری‌های این پلتفرم متعلق به کسب وکارها است. اما چرا تبلیغ در استوری برای کاربران جذاب است؟
تحقیقات بازاریابی نشان داده در حال حاضر مهم‌ترین منبع کاربران قبل از خرید یک محصول، جست‌وجو در اینستاگرام است. تبلیغ در استوری اینستاگرام روش خوبی برای نشان دادن خلاقانه محصولات، خدمات و یا ارتباط با مشتریان است.

1) جذب کاربران جدید:
تبلیغ در استوری اینستاگرام برندها به کاربران این امکان را می‌دهد تا درباره موضوعات مربوط به برند شما اطلاعات بیشتری کسب کنند. محتوای مفید و ارزشمند در استوری اینستاگرام همچنین یک منبع بالقوه برای جذب مشتریان جدید است.
2) استفاده از ویدیو:
بازاریابی ویدیویی به بخش مهمی از تبلیغات تبدیل شده و بسیاری از کسب‌وکارها برای دیده شدن باید از ویدیو استفاده کنند. تبلیغ در استوری اینستاگرام یکی از راه‌های استفاده هوشمندانه از بازاریابی ویدیویی است.
تبلیغ در استوری اینستاگرام به اینفلوئنسرها، افراد و برندها اجازه می‌دهد تا به راحتی با استفاده از تصاویر، فیلم‌ها و جلوه‌های بصری، داستان شما را تعریف کنند. از آنجا که این پلتفرم بسیار سریع پیش می‌رود، استوری‌های جذاب حتی لازم نیست آن قدرها طولانی یا وقت گیر باشند.
3) تبلیغات نامحسوس:
کاربران اینستاگرام از استوری برای نشان دادن عکس یا فیلم از تعطیلات، کار یا سایر جنبه‌های زندگی روزمره خود استفاده می‌کنند. برندها نیز می‌توانند با استفاده از این الگو به تبلیغ در استوری بپردازند.
با این کار، برندها ممکن است کاربران اینستاگرامی که از گشتن در استوری‌های تصادفی لذت می‌برند را سرگرم کرده و کاربران از این برندها آگاهی کسب کنند.

• برای مشاهده نمونه‌هایی از تبلیغ‌های خلاقانه در اینستاگرام، این مقاله را بخوانید.

استفاده از IGTV شما را به اکسپلور اینستاگرام می‌برد

IGTV  همچنان به عنوان یک محصول بسیار جالب باقی مانده و به طور بالقوه فرصت زیادی را برای بازاریابی محتوا ایجاد می‌کند.
ویدیوهای IGTV قبلاً فقط در کانال IGTV قرار می‌گرفتند، که باعث می‌شد تا تعامل با فالوورها و جذب نظرات آن‌ها امری دشوار باشد. در ادامه مدیران اینستاگرام تصمیم گرفتند برای تقویت جایگاه IGTV در بازاریابی اینستاگرامی، تغییراتی در راستای برداشتن این موانع، ایجاد کنند.
اولین تغییر، قرار دادن پیش‌نمایش‌های IGTV در قسمت اصلی فید اینستاگرام و در بالای شبکه پروفایل کاربران بود. کاربران می‌توانند تا 60 ثانیه از یک ویدیو را در این پیش‌نمایش‌ها تماشا کنند و به سادگی برای تماشای بقیه ویدیوها روی  IGTV کلیک کنند.
نتیجه سرمایه‌گذاری بیشتر روی بازاریابی در اینستاگرام و گسترش آن به این پلتفرم جدید به معنی برجسته‌تر شدن برند شما خواهد بود. علاوه بر پیش‌نمایش‌های موجود در فید اصلی، محتوای IGTV در بخش جستجو نیز، به شکل نوتیفیکیشن نمایش داده شده و به عنوان یک ویدیوی توصیه شده در ویدیوهای مربوطه، ارائه می‌شوند. هم اکنون می‌توانید ویدیوهای IGTV در برنامه مجزای IGTV یا در تب اینستاگرام IGTV نیز مشاهده کنید.

• برای آنکه بدانید چگونه از  IGTV استفاده کنید این مقاله را بخوانید.

شناسایی بستر‌‌های مناسب برای مارکتینگ محصول

در حالی که اجرای تبلیغات و ترویج محصول در همه این پلت فرم ها ‌می‌تواند مفید باشد و منجر به تبدیل بیننده به خریدار شود. بنابراین باید در درجه اول روی سکوها با مخاطبانی تمرکز کنید که از قبل با برند شما همخوانی دارند.
به عنوان مثال، مخاطبان گسترده‌تر در فیس‌بوک، اینستاگرام، یوتیوب و پینترست، به طور فعال به دنبال محصولات می‌گردند یا برندها را مورد تحقیق قرار‌ می‌دهند. در حالی که کاربران ردیت و توئیتر فقط می خواهند پیگیر روندها باشند.
به همین ترتیب، اگر در حال مارکتینگ یک شرکت بیزنسی هستید، ممکن است بازگشت سرمایه بهتری از تبلیغات در یک شبکه حرفه ای مانند لینکدین نسبت به تبلیغات در یک پلتفرم مورد پسند مصرف کننده مانند اینستاگرام مشاهده کنید.

• در بخش‌های بعدی مقاله به بررسی اثرات تبلیغ در سایر شبکه‌های اجتماعی مانند پینترست، فیس‌بوک، توئیتر، لینکدین و ردیت می‌پردازیم.

بخش‌های دیگر مقاله با عنوان تبلیغات در فیس‌ بوک رقیب جدید گوگل !  ؛ آپارات و یوتیوب به جای نوشتن مقاله! ؛ تبلیغ در توئیتر به جای بیلبورد! ؛  ردیت Reddit دنیای جدید برای دیجیتال مارکتینگ ! ؛ تبلیغ در لینکدین به جای آگهی استخدام!  ؛  اینستاگرام یا پینترست ؟ را حتما بخوانید!

منبع: https://blog.hubspot.com